Nohu ja probleemid põiega - kas kujutan haigusi ette? 16.06.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on põskkoobastes polüübid, mis ei parane. Operatsiooni ei tehta, kuna õhk käib veel läbi ja olevat nagu pseudoprobleem, teistel olevat hullem, nagu ma ei tohikski midagi tunda-- soovitati, et mingu ma närviarstile ja kirjutati Nasonexi ja õnnistati sõnadega, et see ei aita---see ju allergia vastane ( 5 aastat juba).
On ka põieprobleemid, mis algasid peale operatsiooni--- samamoodi uroloog ütles ,et praegu pole veel midagi, natuke aitasid jõhvikatabletid.

Kas ma kujutan haigusi ette või, omaarust mitte? Olen külmetanud. Samas siin maal on ahiküte ja parem kui elektriküttega korteris. Raskelt haige pole olnud, aga on krooniline vindumine...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Põskkoopa sisu vajab puhastamist ja ventileerimist. Ennemuiste (esi-esi-eellased) liikusid käpuli e. pea oli painutet ette. Ette-alla painutatud peaasendi korral on põsekoopa ava (avaneb ninakoopasse) allapoole suunaga ja põsekoopa sisu-sekreet saab lihtsamini puhastuda.
Minu Palve-Meditatsiooni harjutus selliselt, et ette-alla painutuse ajal teha aktsendiga väljahingamine (siis töötab ka sifooni-imev komponent; kiirenenud õhuvool ninakoopas tekitab põsekoopa rõhust negatiivsema rõhu ja toimibki imav komponent). Nohustel perioodidel teen seda ja toime v. hea.
Põie probleemide puhul on vajalik väikevaagna elundite verevarustust parandada ja väikevaagna lihastega harjutusi teha. Jällegi minu Palve-Meditatsiooni esimene samm (keha ringutus-üles-alla-ringutus-üles jne) parandab vereringet ning sirgelt olles ja painutuses olles "mängida" väikevaagna lihastega (suguelundite ja pärasoole vahemiku lihased).
Harjutuse rahustavat varianti loomulikult ka teha (kukal-kael-õlad ja vöökoha lõõgastus).
Vältida kestvaid istumisi e iga 30-45 min järgselt teha vaagnapiirkonna vereringe ergutust.
Tulemused on v. head.
Võidupühatervitused,
Jüri O.-M. Ennet