Pidev haiget saaamine 29.04.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen juba ammu tahtnud abi paluda professionaalilt, kuid pole julgust kokku võtnud ning võibolla ei taha ma enda probleemi ka valjult välja öelda. Nimelt ma lasen inimesed endale liiga kergesti südamesse ja kiindun kiiresti, pean siis silmas meessoost isikuid. Alati kui ma natuke kuskilt tähelepanu saan, arvan ma, et olen tahetud või vähemalt loodan seda. See tähendab ka siis seda, et armun lihtsalt, vähemalt korra aastas väga sügavalt ja muidugi saan ma lõpuks ise haiget, kuna lõppude lõpuks mind ei tahetud. Olukord on nii halb, et olen nii noor, kuid olen maganud peaaegu paarikümne poisiga. Alati ma arvan, et Tema on see õige, kuid teatud aja pärast olen ma jälle üksi. Mitte, et ma nii meeleheitlikult otsiks suhet, mul pole seda kunagi olnud, aga samas pole ma ka kuagi armastatud olnud. Olen sündinud ilma isata ja ema on alati teisi asju elus hinnanud kui armastuse näitamine lapsele. Seega olen alati pidanud ise hakkama saama. Aga ma ei kujuta ette, kuidas ma lahendan seda probleemi, et ma ei kiinduks nii kiiresti. Alati, kui ma haiget saan, luban, et see on viimane kord, kui lasen ennast ära kasutada, aga ei midagi, varsti olen ma jälle samas situatsioonis. Imelik on veel see, et aja möödudes, see poiss, keda olen tahtnud, ei tundugi mulle enam nii atraktiivne. Ma hakkan juba uskuma, et võib-olla armastus pole üldse minule mõeldud, sest aastatega seda pole kuskilt tulnud või et olen lihtsalt nii igav inimene, et keegi ei taha minuga pikemas perspektiivis tegemist teha. Lisaks sellele olen sisemiselt jube armukade inimene, õnneks ma seda välja ei näita. Igaljuhul üritan ma iga päev leida endas selle poole, kes mõtleks asju teisiti ja ei laseks endale haiget teha, aga tulutult. Sisestan endale, et iga asi juhtub põhjusega, aga kaua ma suudan kogu aeg haiget saada ja õnnetu olla? Selline "kogemus" paneb mind kogu aeg mõtlema, et miks mind keegi ei taha, isegi mitte oma perekond.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimesel on kehaline pool ja vaimne pool. Kehaline pool "küpseb" veidi varem ja vaimne-psüühiline areng-"küpsemine" vajab rohkem aega. Rohkem aega vajab ka see armastusega seonduv.
Poiste areng võtab veelgi rohkem aega ja seega on nad ka suuresti noorepoolselt selle kehalise vahekorra-suhte peal väljas.
Paljudega suheldes saad varsti nn lõbutüdruku maine ja sind ei hakatagi niipea tõsiselt võtma.
Elus on vaja kahte vankrid vedada: a) tööalane vanker ehk eriala, milles andekas ja hästi ette valmistunud oled, b) lapsevanker vedada koos abikaasaga, kes sinust teab, et sa ei ole paljudele "rõõmukott", vaid lastele ema ja temale ainumas.
Muideks - ka HI-viirus jt pahad haigused on liikumas ja see nn "toores vahekord" võib kogu sinu edaspidise elu nässu keerata.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Kuidas mehest üle saada ?

Kohtusin mehega aasta tagasi. Meil tekkis kohe hea klapp ja hakkasime igapäevaselt suhtlema ja nii see asi läks. Kuni hakkasid tulema probleemid ja tülid. Läksime korduvalt suure draamaga lahku, aga iga ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mida sa oma Sõbrannale sarnases olukorras soovitaksid? Mida Ema (kui ta elus ja suhtlemine temaga sõbralik on) soovitab? Mida sisehääl, oma südamehääl vastab?
Mina soovitan ühe kuu pikkust suhtepausi ...

Loe edasi

Kas isiksusehäire?

Tere kallis tohtrihärra!
Vabandan väga,et teid sellel ilusal suvekuul tülitan,aga kardan,et vajan abi.
Mure selles,et mul sõitis katus jälle ära,mida juhtub pidevalt,olin ka sellepärast korra ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Isiksusehäiret selle klassikalises mõistes ei ole, aga isiksus on rängalt haiget saanud küll. Sellest siis suur hulk mitmel tasandil häireid, ärevushäireid. Arstirohi on kasuks ja õige annuse leidmine ...

Loe edasi

meeleolu kõikumised

Tere!
Otsustasin teie poole pöörduda oma murega, mis aegajalt mu üle võimust võtab. Olen 29-aastane kena haritud naine. Kogu oma eelneva elu jooksul pole mul olnud ühtegi kooselu, kuid nüüd olen ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mida külvad (mõtetes), seda siis hiljem "lõikuskuul" lõikad. Mida ootate, mida loodate - see realiseerub, vähemalt tegelikkus pürgib selles suunas, sinna ta "purjetab". Võtke eluteatrit mažoorses noodivõtmes, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: