Kas algav ärevushäire? 25.04.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere Lp Doktor,
kirjutan oma murest. Nimelt jaanuarikuus tundsin südames rütmihäireid, ei osanud neid seostada millegagi. Olin aktiivne tervisesportlane ja muidu terve ning selline häda esmakordne. Sellega seoses tehti kardioloogi poolt EKG, südame ultraheli jmt ja leiti mõningaid ekstratsüstolid. Kuna arst midagi ohtlikku ei leidnud, ununes mure ja enam neid tundud pole nii palju. Samaaegselt avastati ka puukborrelioos, mille nakkuse kohta väitis perearst, et see vana nakatumine, Sain ravi 20 päeva Doxy-ga. Nüüd aga vaevavad mind erinevad lihasvalud ja torked vasakul pool rinnus, mis teevad ärevaks ja ei lase igapäevast elu elada. Perearst küll arvas, et need müofastsiaalsed valud ja suunas füsioterapeudile, kelle juurde ootan nüüd aega, aga mind vaevad ikkagi igasugused hirmumõtted hulludest haigustest. Lisaks sellele tunnen igapäevaselt viimastel nädalatel ka ebameeldivat värinat ja surinat, nagu kogu aeg oleks midagi juhtumas või halvasti minemas. Ei suuda enam rõõmu tunda nendest asjadest, millest enne. Proovin mitte negatiivselt mõelda, aga see tundub raske ja ikkagi olen ärev ja rahutu, miski nagu suruks ja rõhuks.... Perearstile oma murest ei ole rääkinud, lootuses, et ehk läheb üle ja on lihtsalt üleliigsest mõtlemisest ja närveerimisest. Milline oleks teie soovitus ja kas on midagi looduslikku, millega olukorda parandada? Kohutavalt häirib kogu see olukord.... Ette tänades Teid!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rahustav tee apteegist, soe dušš õhtul, jalutuskäigud päeval-õhtul ja minu PM harjutus (esimene samm eelkõige). Sellest alustada.
Puugiravi tehtud, see siis paigutada mineviku annaalidesse.
Elu on olevikus. Elusihid paika. vt. Tervisemaja soovitusi. (vt. varasemaid).
Rõõmsameelset harjutamiset,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Alzheimeri tõbi

Tere. Küsimus ja mure selles, et minu ema (66 a) käis psühhiaatri vastuvõtul ja sealt edasi pea kompuutris , mille põhjal ütles arst, et on algav alzheimer.
Kui kiiresti see haigus süveneb, kas ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Alzheimeri kulg ülimalt isikupärane. Sõltub eelnevast vaimsest tegemisest (treenitusest), sõltub praegustest elukommetest, kehalisest aktiivsusest, toitumistavadest, aju-harjutustest..
Rohud kallid ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: