Rahustid ja füüsiline koormus 19.04.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Dr. Ennet,
Mulle tundub Teie õpetus väga optimistlik ja õige, kuigi alles täna sattusin sellele veebilehele ja ei tunne veel seda väga hästi - põhimõtteliselt oli mul ka sama lootus, et ravimid+teraapia/füüsiline koormus ja mõtete muutus peavad aitama. Minul algasid ärevushäired poolteist kuud tagasi suhteliselt järsku (nagu mulle tollal tundus) ning võttis palju aega, et tuvastada loodetavasti õiget diagnoosi, et tegemist on kaua mahasurutud depressiooniga (seda pani praegu üldarst, sest ootan uut aega psühhiaatri juurde). Psühhiaatri ja psühhoterapeudi nõuandel hoidusin ravimitest kuni viimaste päevadeni - tegin mõtlemisharjutusi jne. Samas sellises ägedas faasis oli väga raske ja palusin endale ka ravimid (üldarsti käest). Ei saanud enam üldse magada ega süüa, tahan veidi taastuda. Küsimus, kas rahustit (Xanax) tarbides võin ma jätkata füüsilist koormust, ja selle tõstmist, või mõjutab see südamele koormavalt (nagu nt alkoholiga koos sportimine). Selle all mõtlen eelkõige jooksmist - enne haigust ma vihkasin jooksmist, ja koguaeg kartsin, et mu süda või kopsud ei pea vastu - nüüd kontrollisin, ja füüsiline tervis on korras. Ja nautisin jooksmist ja täie rinnaga hingamist esimest korda elus - ma jooksin veel väga vähe - 14min, kuid see on mu endisest maximumist 2 korda rohkem. Tahaksin olla harjunud uue elustiiliga selleks ajaks, kui ravimitest loobun (võtan ka andidepressante, aga alles alguses). Selline kuur ja juhtum on esimest korda elus.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Palavikuhaiguse ja-rohtudega ei tohi füüsilist koormust-trenni teha. Muidu ikka ja soov itav - jõukohaselt, hea tujuga, enesetunnet arvestades.
Päevik on suureks kasuks.
Minu arstikogemuse-mõtete kohta vt. minu raamatust "Väljavalitu". Ei pea algusest ja järjest lugema. Alustada võib Tervisemaja osast!
parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Kas on mingi ime läbi võimalik ravida närve?

Kas on ka sellist institutsiooni, kes raviks närve? Olen aastakümneid hädas oma närvidega. Südamearst on absoluutselt veendunud, et vererõhu probleemid on ainult närvisüsteemi viga, et adrenaliinitase ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

vt Enneti Palve-Meditatsioon ja selle harjutusega saab vererõhu regulatsiooni labiilsus korrigeeritud. Harjutus reguleerib seda nii
a) Psüühilisest aspektist (stressist vabanemine, rahunemine jms) ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: