Alkoholpsühhoos? 06.04.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Räägin siiin oma elukaaslase probleemist. Kui tema tarbib alkoholi natuke rohkem kui paar õlut, siis hakkab öösiti imelikult käituma. Seoses pissimisega nimelt. Ta ei lähe selle jaoks wc-sse, vaid toimetab oma häda mujale korterisse, isegi koomilistesse paikadesse, aga asi on naljast kaugel. Mõnikord tirib akna lahti ja kui lähen kolina peale vaatama, siis seletab, et tal vaja kusele minna. Räägime mõnda aega, aga ta on nagu kuutõbine, ei ärka üles ega saa aru, mis jama ta ajab. Hommikul ta öist vahejuhtumit ei mäleta. Kardan tema vaimse tervise pärast ja ka füüsilise - äkki ronibki ükskord aknast alla või seab muudmoodi elu ohtu. Mida ette võtta? Ei tohi enam alkoholi juua? Kas võib olla, et ükskord ta ei tulegi sellest kuutõbise seisundist enam välja?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Esiteks, alkoholile täieline kriips peale, seda koos psühhiaatri abiga.
Teiseks, vajadusel (kui need öised "kulgemised" piisavalt ei taandu) psühhiaatri juures muude rohtude abil ravi jätkub.
Tervislikud eluviisid, kehaline aktiivsus, elusihid, Tervisemaja soovitused (vt. rmt. "Väljavalitu").
Mees lubab ja ka TEEB kõik oma tervise parandamiseks. Ainult lubadused ei vii edasi, osa "õllevendi" isegi ei luba, s.o. neil puudub haiguskriitika, nad ei saa probleemist üldsegi aru.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet