Unehäired 10.03.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen teile juba varem küsimuse esitanud ja koostöös psühhiaatriga ka hea ravi leidnud. Kuid nüüd olen probleemi ees, sest minu psühhiaater läks parematele teenistusvõimalustele Soome ja nüüd olen üksi püüdnud hakkama saada, sest paremat kui minu endine psühhiaater Tartu kliinikus ma töesti ei suuda enam leida.
Koostöös psühhiaatriga tegin läbi võõrutusravi Gumbaltast, kuid nüüd on jäänud piinama unetus, mis oli varemgi probleem. Nüüd vötan 0,5 tbl õhtuti Ketapinori, kuid ikkagi jään magama alles hommikul. Õhtuti teen ravimteed naistepunast, piparmündist ja humalast koos meega.
Palun soovitage midagi. Lisaks kõigele on teie raamat "Väljavalitu " lausa piibliks kujunenud. Lisaks teen pärmijooki, joon Borsami mineraalvett, käin ujulas ja olen palju õues( olen eripensionär).
Nüüd kuulsin, et minu ravipsühhiaater tuleb alates aprillist-maist uuesti kliinikumi tööle ja seepärast püüan ise endaga toime tulla ja kui teie ka veidi turgutate, siis oleks kõik OK!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

On ammu teada, et
Enne und ei tasu kõhtu eriti täis süüa. Hilisõhtul ei või tõsist trenni teha. Ei ole kasulik suitsu teha (kes suitsumees või –naine on). Kärakas on pseudo – mõneks hetkeks annab und, aga järellained on kehvad. Tuba olgu tuulutatud. Riietus ei tohi pigistada. Pea olgu Põhi-Ida suuna vahemikus.
Aga kõik see on väga individuaalne
# Meie poliitikud kemplevad, poliitvägibvallatsevad, terroriseerivad seeläbi ka lihtrahvast. Piltlikult öeldes on nad nagu riigi lapsevanemad, kes peavad andma kindlustunnet, et täna on võib-olla mõni raskus, aga homme on meil asi selgem ja kindlam. Oleme teile eeskujuks, oleme lipumehed ja enne anname lastele (lihtrahvale), siis "kühveldame" endale rohkem ja küllaga ning rohkemgi veel.
Nagu kodus ei tohi lapsevanemate omavaheline riidlemine lasteni jõuda, nii ei tohiks ka “riigi lapsevanemate” omavaheline kemplemine kogu ulatuses meieni jõuda. Osa vaidlusi tuleks vaielda ära kandilise või ümariku laua taga.
Seega - info valik, meediatoidu- ja vaimutoidu valik on oluline.

Emotsionaalne "enesekõrvetamine" ei aita, aitavad konkreetsed tegevused, tegevused ka enne valimisi. Stregiinfo Õpetajate toetuseks on igati vajalik ja see hakkab ka vilja kandma. kui ei, siis korrata! Sotsiaalsed probleemid mõjutavad meid kordi rohem, kui oskame arvata, kordi.

Vankrisõit Linnuteel
Enne õhtust uinumist on kasulik endale välja töötada mingisugused rituaalid. Kui inimene on usklik, siis on juba usureeglitega ette kirjutatud, mismoodi õhtupalve käib. Aga kui oleme Taara usku või päris uskmatud ja täpselt väljakujunenud rituaale ei ole, tasub endale need välja kujundada. Olgu kohe öeldud, et selleks kulub aega, ühe päevaga ei saavuta midagi.
Näiteks minul on selline rituaal…
Olen Taara usku. Taara tähendab hindi keeles taevatähte. Igal õhtul lähen välja (mul on ilus aiake), vaatan taeva poole, ning kui pilvi ees ei ole, näen Linnuteed ning Suurt ja Väikest Vankrit. Siis lähen Linnuteele Vankriga sõitma, teinekord võtan mõne sõbra ja sõbranna ka kaasa. Sel hetkel tunnetan, et ilmaruum on nii suur ja need igapäeva mured-rõõmud ja kemplemised-ütlemised on kõige selle kõrval nii tühised. See rahustab, annab energiat ja väge, nagu piiritu mere ja lainetuse või lagendiku mõõtmatuse tunnetamine…
Ümisemine avab vajalikud tšakrad peas ja tasakaalustab, rahustab.
vt. ka varasemaid.
Lahendid on olemas. Teil ka koostöö oma tohtriga!
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet