Pooleli jäänud ravi? 03.02.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist,
Külastasin oktoobris pühhiaatrit ning tehti kindlaks, et mul on depressioon, ärevushäire, keskendumisraskus ja oli ka vist paanikahäire, täpselt ei mäletagi. Siiski tundsin, et psühhiaater ei sobi mulle ja kui end juba hästi tundma hakkasin lõpetasin tablettide võtmise ja psühhiaatri juures käimise (jaanuaris). Umber nädal peale ravi lõpetamist hakkasin tundma meeletut hirmu, justkui keegi jälgiks mind kogu aeg. Kodus ei julge öösel kuhugi oma voodist liikuda ja ka tuli peab kogu aeg põlema. Päeval kui viibin üksinda kodus on mult täpselt samamoodi paaniline hirm ja see ei kao ka väljas liikudes. Mul on hirm, et keegi jälgib mind kogu aeg ning võib iga hetk rünnata. See kõik häirib mind meeletult, sest tõesti tegu on tugeva hirmuga!
Kas tegemist võib olla pooleli jäänud ravi tulemusega? Peaksin külastama uuesti psühhiaatrit ?
Ette tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimene eraelus sobib ühega paremini ja teisega veelgi paremini. See kehtib ka arsti-psühhiaatri kohta. Kui ikkagi "klappi" ei ole, siis minna teise psühhiaatri jutule.
Kindlasti minna psühhiaatri jutule - alustuseks veidi arstirohtu on kindlasti vaja. Unerohi ja rahusti (hypnogen, rivotril) ei ole põhirohud.
Psühhiaatri jutule.
Kõik tervistavad ja tervist üldtugevdavad võtted on kasulikud.
Probleemile on lahendid olemas ja murest saad priiks.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet