Purjus ja kuutõbine? 29.01.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mure siis järgmine:

Eile õhtul sai peetud pidu linnas, kus sai ka alkoholi tarbitud. No ikka korralikult...
Jõudes koju, läksin kohe magama.

Hommiku poole äratas naine üles ja näitas et olin magamistoa seina peale urineerinud. Minu jaoks oli see suur ehmatus ja hakkasin kohe vastu ajama, et võimatu. Tekkis ka tüli, karjusime jne jne.

Hiljem hakkasin mõtlema, et see pidin mina olema, sest teist meest ju majas pole, kes seda teha saaks.

Mis mind aga huvitab, on et miks see juhtus? Olen mitmeid kordi peale pidu magama läinud ja isegi korralikult wc-s käinud. Ja olen olnud kõvasti rohkem purjus kui viimane öö. Nii et alkoholi kaela ma seda veeretada ei oska. Et ma olin purjus ja ei viitsinud wc-sse minna. See on võimatu. Ei saa ka olla põie probleem, et pidamatus või põiepõletik. Ükski teine päev pole midagi olnud. Isegi päeval on kõik normis ja korras.

Kas on tegu kuutõbiga?

Pole varem kordagi midagi taolist olnud, alati magan sügavalt. Ei soni ega tee midagi muud. Pole ka varem kuutõbine olnud.

On mu peas midagi lahti?

Tunne on nagu oleks mingi "klõps" käinud peas ja tegin seda. Aga ise ei mäleta mitte midagi. Isegi et oleksin üles tõusnud vahepeal ja uuesti voodisse läinud. Täielik tühjus.

Alkoholiga probleeme pole, tarbin ehk kord kuus. Pere-elu on korras, stressi pole. Olen aktiivne, teen sporti.

Lisan veel ühe asja, aga ei tea kas seda saab seostada minu probleemiga: vahel jääb mul päeva jooksul kuuldud laul pähe "kummitama" ja on olnud juhuseid, kus laulan seda oma peas vaikselt, kui magan. Mitte nagu unes, vaid kui pööran külge ja olen sekundi või kaks ärkvel. Tunne nagu räägiksin endaga või midagi taolist.

Arsti vastuvõtule selle pärast minema ei hakka, tahaks ennem natuke selgust, miks ma nii käitusin nagu eile öösel.

Kui see on kuutõbi, siis tean ja lasen naisel ennast jälgida vahel.
Kardan rohkem, et mu peas on midagi viltu ja see eilne "temp" oli esimene märguanne, et midagi pole korras. Sellisel juhul on muidugi arsti juurde tee.

Palun abi...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimene sünnib siia Maailma eelsoodumusega teatud andekuse-geniaalsuse vallas ja ka eelsoodumusega mingi jobususe-"kiiksu" valdkonnas. Need eelsoodumused on nö kaetud-varjatud. Kui me seda "katet" magamatuse, stressi, depressiooni, psühhoaktiivsete ainete jms. "kiiksu"-eelsoodumustelt ära võtame, siis nad avalduvad. Mis ja milliselt määral? - see selgub, siis kui see "kiiksu"-eelsoodumus päevavalgele ilmub. Meie ülesanne on - seda eelsoodumuse valdkonda tervistava eluviisiga "katta", et need mure-haigusemäed ja -karid nö kaitsva veekihi alt välja ei ulatuks.
Täpsemalt vt. raamatust "Väljavalitu" ptk. 3 - Geenius ja Antigeenius.
OK! Ole Kaine!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet