Probleemid enesevalitsusega 16.01.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mure on selles, et kui keegi või miski mind vihale ajab (seda juhtub kahjuks väga tihti), siis ei suuda ma enda käitumist ohjes hoida. Tihti taban end ütlemast asju, mis on solvavad või teravad. Samuti mu mõtted on vägivaldsed (selle inimese suhtes, kes mind on marru ajanud). Tavaliselt lipsab vihahoos minu huultelt õelaid lauseid ja seda kõike enne, kui ma jõuan midagi läbi mõelda. Sellise käitumise pärast olen pidanud pisaraid valama, sest olles maha rahunenuna on mul tõeliselt kahju, et minu sees olev õel loom midagi sellist teisele inimesele suutis öelda.
Olen proovinud vihasena 3x sisse- ja välja hingata ning korrutada endale ''Võta rahulikult'', kuid see tundub olevat sama nagu räägiks seinaga.

Kuidas oleks mul võimalik oma viha talitseda ja enesevalitsust treenida? Kas peaksin pöörduma psühhiaatri poole?

Ette tänades,
G.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Tegele regulaarselt kehaliste harjutustega, spordiga. Kes keha valdab, see valdab ka psüühikat.
2. Kui korralikult puhata (õige õpi- ja puhkerežiim), siis ka impulsiivseid "närvipuhanguid" on tunduvalt vähem või ei ühtegi.
3. Hinga välja ja mõttes ütle: Olen rahulik, valitsen ennast täiuslikult, Olen rahulik, valitsen ennast täiuslikult....Kuni tuleb tahtmine sügavalt sisse hingata. Siis loomulik (nii nagu organism tahab) sisse-hingamine sellele järgnevalt Ohkav-väljahingamine mõttega: Olen täiesti rahulik, valitsen end täiuslikult!
4. Tee seda harjutust ka "kuivalt" (mõttes on mõni eelnev olukord silnme ees ja siis) vt. 3. Hinga välja ja mõttes ütle: ...
Tubli, saad hakkama.
Head harjutamist,
Tohtrionu Jüri

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Kodust välja ja tagasi

Tere!
Lugesin just Teie vastustest, et inimene peab kodu-pesast õigel ajal välja lendama. Mina "lendasin" enam vähem 3 kuud tagasi ja olude sunnil, kuna vanemad müüsid maja ja uus, mis asemele osteti, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Sotsiaalsed probleemid, põlvkondade probleemid on mõnikord küllaltki keerulised lahendada. Aga kõik esivanemad on sellega hakkama saanus, saate ka Teie.
Pange kindlalt enda jaoks paika kolm valdkonda: ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: