Jõuetus, nõrkus jne 18.12.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Muretsen väga oma ema pärast, kes on 71a vana.Ta on olnud oma elu jooksul väga energiline ja töökas, alati mitu tööd korraga käsil ja nüüd on keha alla andnud sellisele koormusele. Nimelt pool aastat tagasi halgasid nõrkuse hood, mis on nüüdseks üle läinud jõuetuseks, viimased päevad lebab ainult voodis ja ei suuda kätt tõstagi. Kuskilt ei valuta.
Haiglas uuriti teda korralikult, kõik oli korras, midagi ei leitud. Koju tulles hakkas otsast peale. Tal hirm ka surma ees jne. Kas ägeda depressiooniga võib kaasneda sellised jõuetuse sümptomid ja kui kaua need võivad kesta? Kuhu või kelle poole pöörduda? Mida ette võtta. Ise ta sellest enam välja ei tule. Ette tänades ja vastust oodates.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Perearst ja üldanalüüsid oleks esimene samm. Kui see valdkond nö normi piires, siis on Depressioon oluline jõuetuse-tahtenõrkuse põhjus. Head rohud olemas, nendega saab "mureaugust" välja, edasine on juba uus elukorraldus, elurežiimis midagi muuta.
Eaka töökoormus peab ka jõukohane olema, seda ka vastutuse-kohustuste osas. Korralik puhkus on oluline.
Üksmeel suguseltsi-lähedaste ringis.
Jõulueelne depressioon on laialdase levikuga ja meedia info on kaunikesti karm - Jõulud mööduvad, (meedia)lektüüri annab valida.
Biblioteraapia on hea - hea raamat on alati hea, ka muinasjutud (mis Uku Masingule täiskasvanueaski suuresti meeldisid lugeda-uurida).
Kui lastel hästi läheb, siis on ka lastevanemail väga hea meel ja rohkem elujõudu.
Kaunist aastavahetust soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

ma olen hüpohondrik

Tere,
oleksin väga tänulik, kui leiaksite aega minu muret natuke leevendada.
Nimelt olen 25a naine ja kardan surma ja haigusi. Olen alati olnud selline "osemõtleja" ja pabistaja, aga eriti ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Noorus:-), Laps :-) jne. Lugege Lapsele kauneid muinasjutte ja mõelge üheskoos ise veelgi kaunimaid välja!
Sundhirme ikka esineb ja nende kohta on varem soovitusi antud. Psühhiaatri juurest saate ...

Loe edasi

Olen (liig)mõtleja

Tere lgp doktor,

olete siin teinud tänuväärt tööd, vastates inimeste muredele. Ehk on Teil minulegi paar hüva nõuannet anda. Nimetl olen ma selline jube muretseja ja paanik, st mõtlen asju ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Need sundmõtted ja sundhirmud on kõrvaldatavad. Kasutada tuleb natukene arstirohtu ja teha ka harjutusi. (Alustage minu harjutusest - vt. "Noore heade mõtete raamat"). Rohu saate psühhiaatrilt.
vt ...

Loe edasi

Haiglaslik hirm südame pärast

Tere, olen 22 aastane neiu. 2 aastat tagasi oli mul südameoperatsioon. Ma tean et see läks hästi. Kuid alates novembrist tekkis seletamatu nõrkus,jõuetus, valud südames,hingeldus füüsilisel koormusel (viimasel ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kardiokirurgid on targad tohtrid ja kui nad ütlesid, et lõikus läks hästi, uuringud (EKG, EHHO, jne) on korralikud, siis tuleb nendega nõustuda. Nõustuda tuleb ka Teiega, sest tunnete-jälgite oma südame ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: