Citalec´ist võõrutamine 09.11.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Küsimus siis selline: tarvitasin Citaleci u 8 kuud, tundsin end sel ajal üle pika aja TÕSISELT HÄSTI/RAHULIKULT, samas natuke ootasin, millal saaksin hakata ravimikuuri lõpetama, lootuses, et suudaksin end hästi tunda ka ilma abivahenditeta. Paar nädalat tasapisi võõrutamist, viimased kolm-neli päeva aga enesetunne nii halb, sest pea käib jubedalt ringi, tunne on nagu hõljuksin oma päevad lihtsalt mööda. Kas see võib olla võõrutusnäht ja kui siis kaua see niiviisi kesta võib? Tänu sellele hakkab taas tekkima ärevus, mõtted, et kaua ma nii edasi jõuan, see segab mu tööd ning igapäevatoimetusi?! Kohe mitte üldse ei taha langeda taas Citaleci eelsesse ellu...
PS! Vererõhuga kombes.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

AD, harjutused ja "uued prillid" . vt raamatust "Väljavalitu" ptk Enneti ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid" raviprintsiipi.
AD-st üksi ei piisa - oplen seda juba kümme astat siin toonitanud.
Praegu võtke rohtu ja tehke harjutusi (Palve-Meditatsioon - esimene samm). Harjutusi tehes hakkab organism ise serotoniini jm olulist snteesima ja apteegist ei ole seda siis vaja osta. Harjutusi tehes AD vajadus väheneb ja siis ärajäämanähte ei teki.
Loe raamatut, mõtiskle, harjuta.
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Diazepeksist võõrutamine

Tere! Olen 5 kuud järjest pea iga õhtu tarvitanud uinumiseks diazepami. Kui alguses 2 kuud piisas ühest tablast, siis nüüd annab toime alles 2 või 3 tabletti. Proovin koguseid tasakaalus hoida. Tean, et ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

See trankvilisaator tuleb asendada und soodustava AD-ga või siis sobiliku neuroleptikumiga. Psühhiaater kirjutab retsepti.

Muud unehügieeni võtted kindlasti kasutusele võtta.

Loe edasi

Rahustisõltuvus

Kuidas vabaneda rahustitest? Ma sain neid enne läbi kolmanda isiku. Diazepam. Kui alguses piisas mulle 1st, et olla täiesti rahulik ja isegi jäin magama, siis praeguseks on asi nii kaugel, et 1 leht läheb ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Narkoloogi juurde Wismari Haiglas või elukohajärgse psühhiaatri jutule.
Võõrutamine ja uuele elustiilile minek vajab psühhiaatri abi ja arstirohte.
Tegudele!
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

Xanaxi võõrutusnähud

Tere.
Tahaksin konkreetset vastust, olen tarvitanud Xanaxit regulaarselt päris suurtes kogustes 1mg päevas puhuti. Ja alkoholi ka tarbinud samal ajal. Kuu aega tagasi otsustasin, et aitab, tuleb ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Nende võõrutusnähtude kõrvaldamiseks kasutataks sõltuvust mitte tekitavaid psühhofarmakone, ka une tekitamiseks on head rohud olemas. Magneesium sobib, kehaline aktiivsus edendab ainevahetust ja organism ...

Loe edasi

citalec

Tere,
kas antidepressantidel Citalec ja Cipramil on 1 toime, st kui on välja kirjutatud Citaleci, siis kas võib selle asemel võtta Cipramili?
Tänan!

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Cipramili toimeaine on Tsitalopraam ja rohu tegi Lundbecki firma. Hiljem Leciva firma tegi Citalec´i ja selle toimeaine on ka tsitalopraam. Jah, neid rohte võib teineteisega asendada. Hinnas on väike vahe ...

Loe edasi

ravimisõltuvus

Abikaasa (mees) on ennast haigeks mõelnud ja nüüd tarvitab juba mitu aastat ravimit Cipramil Lundbeck. Praegusel momendil on probleemid lahenenud ja tahaks ravimite kasutamise lõpetada, kuid ilma ei oska ...

Vastas dr Jaanus Mumma

Üldiselt ei ole täheldanud selle ravimirühma juures eriti
tõsist sõltuvust ja vaevarikast võõrutamist Pikaajalisel
tarvitamisel organismil siiski mingil määral harjumus tekib ja
järsk ...

Loe edasi

Sõltuvus unerohtudest

Tere,

kas Te oskate mulle anda mingisuguse ülevaate sellest, kas ja kuidas on võimalik aidata inimest, kes on sõltuvuses unerohtudest? Kas ainus juhis on see, et "võtke tahtejõud kokku ja ...

Vastas dr Jaanus Mumma

Tere!
Ega see uinutitest võõrutamine kerge ei ole.
Tahtejõudu on iga juhul vaja.Alkoholiga ravi ei ole küll
pikemas perspektiivis ajule kasulik.
Üritus oleks soovitav ette võtta ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: