Lapse käitumine 21.10.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Selline mure,et mul 8a. poeg, kes käib koolis. Hinded muidu on head, aga käitumine annab soovida. Õpetaja on korduvalt kirjutanud märkuseid, et segab tundi ja kaasõpilasi ning ei tee kaasa, vaid tusatseb selle peale. Kui ta tuleb koju, siis me arutame seda teemat, miks ta midagi teeb. Olen üritanud nii hea kui halvaga, aga ta lihtsalt ei kuula mind. Oma kasuisa kuulab ta ka väga vähe. Kui kooli hakkab minema, siis loen sõnad peale, et palun ära saa täna märkust, kuula õpetajat ja ära sega teisi. Vahel selline "loeng" aitab ja vahel mitte. Ma ei tea enam, mida teha. Väga paljud ütlevad, et asi on koolis, aga võib-olla asi on hoopis minus, kuna meil on ka 5kuune tütar ja temale ei jää enam nii palju aega kui varem. Kas tõesti võib asi olla ainult minu ja mu elukaaslase ajapuuduses või on veel midagi, mida meie ei märka?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kõik tegurid parasjagu olulised: armukadedus, et väiksem rohkem tähelepanu saab, kiituse ootus - kui heaga ei saa, eks siis tuleb pahategu teha, et tähelepanu fokuses olla. Hüperaktiivsuse elemndid (mida tänapäeval v.palju), siis aitab kehaline tegelemine, et liigsetest pingetest vabaneda, soe dušš, soojad joogid, korralik puhkus, kehaline kontakt-kallistamine.
Meie jutt koolisüsteemi ei muuda, aga õpetaja tähelepanekuid-soovitusi tasub kuulata. Heaga saab rohkem, kui kurjaga, aga rangus-nõudlikkus peab sealjuures ka silmapiiril olema. Nagu spordis - reeglid on sellised, aga sporti peab noormees tahtama ise teha. Seega - HUVI kooli vastu edendada. Mingi kehaline trenn oleks näidustatud, siis on ka Treener juhendajaks, suunajaks.
Olete Õnnelik - Teil juba kaks last. Raskused käivad Õnnega alati kaasas.
Paljudel ei ole veel last, mõnedel on lapsuke passiivne, mõnedel ei lähe kooli....Võtke teda sellisena nagu ta põhiolemuselt on. Tammetõrust kasvab tammepuu, kastanimunast ... Kool tahab kõigist Palmipuukesi kujundada, aga see ei ole ju võimalik.
Igast murest saab üle! Ja kus see mure nüüd ongi?
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet