Kriisist tekkinud depressioon. Kas pöörduda kellegi poole või ei? 19.10.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist. Elasin üle just suure kriisi elukaaslasega ja meie suhe on karile jooksmas. Pärast seda olen depressioonis, vahepeal oli isegi eluisu otsas. Haigusetunne on peal, tööd teha ei jõua ja ei oska ise enam midagi peale hakkata. Tuttav soovitas, et peaksin psühholoogi juurde minema, aga kui ma uurisin, palju lähedalasev psühholoog maksab, ei jõuaks ma seal käia. On mingeid teisi abivõimalusi või kas on võimalik lasta kuskil kirjutada välja anti-depressante ja kas need aitavad?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri juurde saab ilma saatekirjata, valvearsti juurde isegi samal päeval. Rohtu võib saada ka perearstilt.
Muid soovitusi on võimalik vaadata kliinik ee varasematest kirjatükkidest.
Aeg annab arutust, aeg parandab kõik haavad ja siis saab uusi suhteid-haavu tekitama hakata.
Jalutuskäigud, jalutuskäigud - 5-7km (kui kõndimisega probleeme ei ole). Sirvida tuleks ka Tervisemaja soovitusi raamatust "Väljavalitu".
NB Suhet ei hoia koos tabletid, suhet korrigeerib suhtlemine, Temakese eest hoolitsemine, ühisosa leidmine teineteisega suheldes. Suhe ei ole omand! Ei ole. Kui Temake sinule meeldib, siis on oluline, et ka ise Temale meeldida. Tekib andmise rõõm, andmise soov. (mitte ostmise!).
Igast murest saab üle.
Päikest!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet