Varastamine 22.09.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu mure on selline et mu elukaaslase eelmisest abielust poeg (13) elab meie juures ja tal on hakanud valetama ja varastama. Ja see varastamine ei ole mingi pisi näppamised vaid varastab rattaid jne Olen kõike proovinud , kyll rääkinud heaga ja tagajärgededst ja põhjustest ja ka on saanud karistada aga kahjuks midagi ei aita. Temas on saamas tõeline varas ja pettur. Tema vanavanemad ja ka isa aegajalt õigustavad poisi teguviisi et poiss on palju pidanud koole vahetama ja et ema juures ei ela jne. Aga minul on nyyd oma peas konflikt mida mina nyyd siis tegema pean. Et kas peaksin elukaaslase ja tema sugulaste moodi siis käega lööma ja lootma et ta kasvab sellest kõigest välja või siis oma noore elu täielikult tuksi keerab. Meil on veel väiksemgi poeg kasvams kes on meie yhine ja siis tulevad mul vahest sellised mõtted et äkki kasvab temast ka selline pätt. Ei oska öleda kus me oleme kasvatuses teinud vea. Ma kohe ei teagi enam mida ette võtta või hoopiski mida tegematta jätta. Ette tänades!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Psühhiaatri kontroll, et midagi psüühika poolset ei ole.
2. Siis Kasvatuslikud Võtted eelkõige Ekukaaskase poolt dirigeeritud. Konkreetsemat mehekätt on vaja.
3. Sporti tegema, seal Treener ja muu hea õhkkond.
Igast murest saab üle.
Jüri O.-M. Ennet