Korduv depressioon. Kuidas toime tulla raskustega? 16.08.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Olen 20aastane neiu ja olen raskustes oma depressiooni ravimisega. Esmakordselt läksin abi saamiseks 2009a septembris Tallinnasse Psühhiaatriakliinikusse. Olin omadega nii läbi ja ei suutnud kuidagi eluga edasi minna. Pidevad suitsiidi mõtted olid mu nii läbi kurnanud lihtsalt. Lisaks veel enda süüdistamine selles kõiges, mis minuga sel momendil toimus.
Mind toimetati kohe haiglasse ravile. Olin seal korraga 2x3 nädalat. Ma ei söönud ega joonud seal alguses ning ei saanud ka arstidega erilist kontakti. Nad hakkasid mind erinevate asjadega ähvardama ning jälgisid mu seisundit ja söömist pidevalt.
Diagnoositi mul raske depressioon psühootiliste sümptomitega ja liskas veel Aspergeri sündroom.
Ma pidin ka kooli ajutiselt pooleli jätma. Käisin siis 12. klassis ja kui ma novembri keskel alles välja sain, ei saanud ma kõigega hakkama ja soovitati mul aasta vahele jätta, et ma uuesti suurtesse pingetesse ei langeks.
Kuid ikka ma ei saanud endaga väljaspool hakkama ning peale uut aastat olin ma uuesti haiglas tagasi. Ravimeid lisati ainult juurde ning kehakaal muudkui kasvas. Lõpus ma võtsin Zolofti hommikul 2 tabletti ja Zyprexat ning Remeroni õhtul.
Ma olin juba neid ravimeid aasta võtnud, kui mul ükspäev käis mingi plõks jälle peast läbi ja ma ei suutnud taas endaga toime tulla. Kui ma arsti ja psühholoogi juures käisin, ei rääkinud neile enam viimane ots tõttki. Sest ma olin loobunud, ma ei tahtnud uuesti haiglasse minna.
Sügisel ma läksin uuesti kooli. Algus oli väga raske, see sisseelamise protsess just. Kaotasin päevaga kehakaalust kilo korraga ja nii mitu nädalat.
Ning sellest ajast on kõik vähehaaval tagasi tulnud. Kõik see, mis mul enne haiglasse minekut oli. Kannatan taas suitsiidi- ja enesehalvustavate mõtete küüsis, unetus jne.
Nüüd on mõneks momendiks jälle pea selgeks löönud, et ma vajan abi. Kuid tagasi samasse kohta ei julge pöörduda. Kardan, et mind hakataks justkui halvustama ja näpuga näitama.
Kuhu pöördudes saaks kiiremini abi? Kas see jääb mind elu lõpuni piinama ning pean terve elu tablettide peal toime tulema?

Ette tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Psühhiaatri abi vajalik, et üheskoos leida õige rohi ja õiges annuses.
2. Ise annab väga palju ära teha: Terves kehas terve vaim! Seega - kerged kehalised harjutused mõjutavad organismi ainevahetust-energiat ja seda ka emotsionaalses ning vaimses sfääris.
3. Oma probleemi-muret jagada - PIHTIDA - mõne lähedasega (kellega on usalduslik vahekord). Seda saab ka ise mõtteliselt teha, mõtteliselt mõne Esivanemaga või Targaga vesteldes, temale pihtides.
4. Ennast ületada - nagu sportlane treeningutega (rõõmsalt pingutades) jõuab uutele kõrgustele, nagu näitleja proovidega jõuab uuele meistelikkuse tasemele. Ületada igapäevaseid eesmärke NAGU sportlikult mängeldes-treenides-võisteldes.
5. Puhkus taastab jõu! Õppida puhkamist, õppida lõõgastumist.
6. vt. raamatust "Väljavalitu" Tervisemaja mõtteid-soovitusi.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

depressiooni ravi järgselt abikaasal mäluhäired ja olek ükskõikne, eemalolev

Minu abikaasa viibis Tallinna psühhoneuroloogia haigla I osk.-s kuu aega. Diagnoositi sügav depressioon, sai nii tableti- kui EIRi ravi. Pärast 5.-ndat seanssi muutus imelikuks - ei huvitunud enam koduste ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Probleem mitmekihiline:
a) esiteks, see sügav depressioon, selle olemus (esmane-korduv, tekkimine äge-aeglane, kaasnevad psühhootilised häired või ei, muu tervislik ja sotsiaalne seisund...). Ainuüksi ...

Loe edasi

Kuidas kurbusega toime tulla?

Põllumajanduslooma hukkamine teeb kurvaks. Kas teate öelda, kuidas inimesed selle küsimusega oma hinges toime tulevad?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Enamus sellele ei mõtle, teine enamus aga võtab seda Charles Darwini olelusvõitluse printsiibil, toiduahela printsiibil - nii on aastamiljonite jooksul need toiduahelad välja kujunenud. Tahad elada, pead ...

Loe edasi

korduv tegevused

Tere.
Olen juba lapsepõlvest teinud selliseid sund-korduvaid tegevusi. Algas kunagi kätepesuga ja hiljem on olnud mingi asja mitmekordne kontrollimine. Tegevus ise on ajas mutunud. Olen kontrollinud ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Jah, see on häire -obsessiiv-kompulsiivne häire.
Kui häirib, siis ravida.
Üldine kehaline harjutamine õpetab mitte ainult soomat (keha) juhtima, aga annab juhiseid ja abi ka psüühikaga paremini ...

Loe edasi

depressioon insuldi järgselt

ema haigestus insulti ja on nüüd vasukust kehapoolest halvatud-hetkel täielikult voodihaige. Olen lugenud, et üsna sagedasti langevad insuldi haiged depressiooni küüsi.Et ennast ennetavalt selle probleemiga ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Põhirõhk panna insuldi ravile, ema hooldamisele, jäsemete liigutamisele, lamatiste vältimisele. Eelöeldu on suurim depressiooni vältija. Kui inimene kaotab tervenemis-lootuse ja ei tunneta lähedaste toetust, ...

Loe edasi

rahulolematus

Alustaks kõigepealt siis sellest ,et olen kannatanud juba pikemat aega depressiooni all ja tarvitan ka ravimit citalec 20 mg. Seda siis kuu aega ,kuid tunnen ,et mu mõtted ja hirmud ning ärevushood ei ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Olen kannatanud juba pikemat aega depressiooni all ja tarvitan ka ravimit citalec 20 mg.
- Depressioonil on põhjus, põhjused. Ravi: AD, et hingemuret vähendada, harjutused, et hingeelu tugevam oleks, ...

Loe edasi

depressioon.

Selline küsimus, et kas depressiooni sümptonmid võivad muunududa millekski muuks ka aja pikku, kui depressiooni ei ravita?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ikka ravida. Selleks ju palju võimalusi. Depressioon on ravitav.
Ravimata asjad muutuvad krooniliseks, ka depressioon. On olemas korduv depressioon.
Rõõmsameelne olla on Kurvameelsest parem, ...

Loe edasi

diagnoos

Tere!Mida tähendab lahtiseletatult diagnoos F-33,1?Tänan.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Korduv depressioon.
Soovitused nagu tavalise depressiivse episoodi korral. Rohi, harjutused, uus hoiak e "uued prillid." printsiibi rakendamine.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet ...

Loe edasi

depressioon

Kannatan kroonilise depressiooni all ning olen läbi teinud ka mitmeid ravikuure, kusjuures eri psühhiaatrid on määranud erineva ravi.Nüüd selgus perearstil käies, et maksaanalüüsid on halvad, mille vähemalt ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Millist rohtu ja kui kestvalt olete võtnud? Millised maksa näitjad on halvenenud? Mida peale rohtude veel oma tervise heaks olete teinud? Mis on nö depressiooni põhjuseks? Mida sööte ja kuidas maks seda ...

Loe edasi

depressioon

Tere!
Tahaksin aru saada, kas selline asi nagu krooniline depressioon on olemas ja kas on lootust kunagi leida üles vaimne ja füüsiline tasakaal.
Minu abikaasa on depressiooniprobleemidega ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mis on grupile saamise põhjus e tervisehäire diagnoos? Depressioon võib olla omaette haigus (ka korduv) ja võib olla ka mõne muu probleemi "sputnik". Kas ta ka muid ravimeid võtab?
Üldtervislikest ...

Loe edasi

Raske depressioon!

Tere! Depressioon on mul olnud juba 3aastat, alguses kergemal kujul. Aasta tagasi diagnoositi mul raske korduv depressioon, sellele järgnes pikk haiglas viibimine. Vahepeal on olnud veidi paremaid aegu, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kallis Neiu,
pöördu, palun, kohe Tartu psühhiaatrite poole (kui oled Tartu üliõpilane) või siis Tallinna psühhiaatrite poole (kui siinkandis õpid). Kohe!
Murevaevadest-kaebustest saab vabaks, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: