Psühholoogia või nõustaja juurde minek 10.08.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen mõelnud pikalt psühholoogi või nõustaja juurde minna, kuid kardan, et ei suuda ennast piisavalt hästi väljendada või et mu probleem/mure pole piisavalt oluline. Et kas psühholoogi/nõustaja juurde tasuks/võib ka niisama minna, kuigi ma ei oskaks mingit konkreetset probleemi välja tuua (a'la suhtekriis jne.)?
Tunnen hetkel, et mul oleks vaja, kes mind igasugu küsimustega urgitseks, kuna ma pole pädev endast, muredest või hingeelust jutustaja.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühholoog või psühiaater esitavad ise küsimusi ja sellepärast muretseda vaja ei ole. Enne mingit teksti koostada-kirjutada vaja ei ole.
Mis probleemid siis meile (muude veelgi oleulisemate) olulised 0n? Inimene vajab jõudu-energiat oma eesmärkide saavutamiseks, seega - eesmärgid olgu piisavalt selged, ja energia (kehaline-vaimne-hingeline) eeldab tervise eest hoolitsemist, selle tugevdamist ehk 3E printsiibi rakendamist: Edendada e treenida keha ja psüühikat, Ennistada e ravida nõrgemaid lülisid, Ennetada e profülaktika, et hädasid ei tekiks, olusid oskaks ette näha) vt. minu "Väljavalitu" Tervisemaja ptk-d.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet