Xanax ja Valocordin diazepam. 29.07.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere olen 26a mees ja olen nn ärevus- ja paanikahäiret põdenud tsirka 3 ja pool aastat, selle aja jooksul on mul olnud võimalus nautida kõiki neid allpool tabelis olevaid sümptomeid.

Tunne, et kohe minestan
Kuuma- ja külmahood.
Suured lihaspinged kaela piirkonnas.
Unetus.
Õhupuudus
Väsimus.
Iiveldus.
Peavalud.
Ninaverejooksu tunne.
Vasaku käe ärasuremine.
Valud südame piirkonnas ja ribide all.
Nõrkustunne,
Pea on nagu vatist.
Kael kange.
Hirmumõtted.
Kartus hulluks minna.
Midagi halba teha.
Ebareaalsus tunne.
Jalgade nõrkkus.
Pinged peas.
Vererõhu kõikumine.
Südame kloppimine ja ültse mingi loll tunne koguaeg südame piirkonnas.
Meeletud nõrkuse hood.
Ei suuda keskenduda,

Olen kasutanud vähemalt nelja AD-ed, millest kahega olen lihtsalt EMO-sse sattunud, lihtsalt tuleb mingi 5-8 tunnine meeletu ärevuse ja paanikalaine, mida isegi kiirabi ei suuda maha suruda. Ei tea lihtsalt, organism ei talu neid antidepressante. Nüüd kasutangi ainult Xanaxit kuni 2mg päevas, mille juurde nüüd uue psühhiaatri poolt välja kirjutatud Valocordin diazepami 5 tilku 2 korda päevas. Kas selline selliste ravimite kooslus on normaalne ja kas see ravib või on mul lihtsalt üks sõltuvust tekitav rahusti juures? Kas peaksin psühiaatrit vahetama?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Peatselt Sõltlane!
Need rohud on esmaabivahendid, mitte ravimid. 2mg Xanaxit on juba oh-oh-hoo!, et seda regulaarselt võtta.
AD on vajalik, harjutused veelgi vajalikumad ning siis uus hoiak ("uued prillid". AD-de valik suur, ka annusega tuleb "mängida", õige annus leida. Ilma harjutusteta tulemit ei saa. vt. varasemaid soovitusi, vt. soovitusi raamatust "Väljavalitu".
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet