Uinumisraskus 20.05.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on selline mure, et juba peaaegu aasta aega ei suuda ma öösiti korralikult magama jääda. See ei ole küll iga öö, kuid siiski tihti. Kõik algas sellest, kui ma eelmine aasta olin haige, oksendasin põhimõtteliselt nädal aega jutti... Peale seda kardan ma magama minna, kuna kardan, et hakkan uuesti oksele. Kõik on hästi päeval ja nii kaua, kuniks voodis silmad kinni panen. Päeval ma suudan ilusti magama jääda, aga öösiti kui silmad kinni panen, tuleb pähe kohe mõte, et loodan, et mul süda pahaks ei lähe ja selle mõtte peale hakkab juba sees keerama veidi... süda muidugi pahaks otseselt ei lähe, kuid see segab magama jäämist, kui ma suudan ennast sellest mõttest vabastada, on kõik hästi ja uni tuleb... kuid sellele mitte mõtlemine on nii raske ja see piinab mind juba. Tahaks ilusti magama jääda õhtuti, aga ei suuda alati. Kõige hullem on siis, kui pean järgmine päev kuskile vara minema, seega tean, et pean vara ärkama ja ruttu magama jääma. Mida ma peaksin tegema?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Apteegi vabamüügist rahustav tee ja seda juua. Teha minu Palve-Meditatsiooniharjutust. Kehaline aktiivsus (jalutuskäigud või kerge trenn). Kindlal ajal õhtul magama ja seda regulaarselt. Järgnevad soovitused leiad raamatust "Väljavalitu", alusta Tervisemajast.
Kõik saab korda!
Jüri O.-M. Ennet