Kas peaks minema 3-aastase lapsega närviarstile? 22.10.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Problem selline, kasvataja muretseb, et lapsel miskit viga, kuna ta nutab, kui ta peab tegema miskit, mida ta ei taha lasteaias. Näide oli võimlemistund ja tema ei tahtnud minna ja siis nuttis ja pool tunnist istus niisama ja alles poole pealt hakkas kaasa tegema.
Samas kodus hommikul just rääkis, et ei taha võimlema. Osadel päevadel läheb hea meelega lasteaeda, osadel aga ei taha minna ja hakkab nutma .
Kodus ma sellist nutu probleemi täheldanud väga pole, no ikka kui miskit vaja ja ei saa, siis väike jonn, aga seda ka mitte alati. Üldiselt on laps väga rahulik ja minu meelest natuke hella hingega. Rõõmus ikka enamiku ajast. Kas peaks pöörduma kuskile selle probleemiga või on see lihtsalt laste eripära ?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Väikelapsel juba oma iseloom, ka jonn, vahest ka käitumishäireid mõningal määral. Aeg annab selgitust. Kogemus annab juhiseid. Kui kogemustega kasvatja, siis tasub probleemile mõelda ja lastepsühhiaatri jutul ära käia. Ühe-kahekordne "jonn" lasteaias ei ole veel näitaja, midagi peab ikkagi kodus ka mingil moel avalduma.
Veelkord ja veelkord vestelda kasvatajaga ja siis otsustada edasise tegevuskava osas.
Pluss/miinus olukorras ikkagi lastepsühhiaatri jutule.
Parimat soovides,
jüri O.-M. Ennet