Nõrganärvilisus 03.09.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, minu mure on selles, et olen õudselt nõrk, selles mõttes, et hakkan pea iga asja peale nutma ja lähen endast välja, ei suuda end vaos hoida. Samuti kipun ka tihti üle reageerima. Kõige pisemast murest teen lausa suure paanika. Samuti olen ka hella südamega, paljud asjad riivavad mind ja teevad murelikuks, tuttav ütleb, et võtan liigagi palju asju südamesse. Kuna olen juba 19, tundub see mulle juba vägagi kahtlane, et nii see ju ei tohiks olla, ei oska öelda ka seda, kas see võib sõltuda ka madalast enesehinnangust või hoopis vastupidi. Sooviks väga abi saada ja selle imeliku asjaga jaole saada.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Heasüdamlikkus on hea, suur empaatiavõime ka, aga teatud piirid peavad siiski olema, et ennast kaitsta.
Alusta minu Palve-Meditatsiooniga (nädalapäevad - esimene samm, siis nädal teist sammu ja siis kolmas, mille juurde jää). Nüüd võta käsile rmt. "Väljavalitu" ptk. 8. - Geeniuse töövanker (loe, mõtle, tegutse).
Jõukohane kehaline aktiivsus ja sõpruskonnaga suhtlemine on kinbdlasti olulised.
Peatselt leiad enesekindluse, suure elurõõmu.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet