Virvendus silmade ees 02.08.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mul oleks küsimus seoses silmade ette tekkiva virvendusega. Aeg-ajalt kaob mul silme eest selge pilt ära ja asemele tuleb selline ilmelik virvendus. Siis on nii, et kui ma kellelegi otsa vaatan, siis ma näen tema näo asemel justkui laiku ja ümberringi on ka pilt hägune. Keskmiselt kestab selline asi mul umbes pool tundi (läheb enamasti lamades üle) ja siis asendub virvendus alati silmavaluga. Mida hullem on olnud eelnev virvendus, seda tugevam ka silmavalu ja enamasti kaasneb siis ka iiveldus ja nõrkus. Esimest korda tabas see mind umbes 1,5 aastat tagasi. Käib see täiesti ebaregulaarselt, vahepeal oli mitu kuud rahu, aga nüüd on olnud viimase kahe nädala jooksul juba kolm korda. Perearsti juures käisin selle murega, ta võttis mult erinevaid analüüse (veresuhkur, kilpnääre, hemoglobiini tase) ja kinnitas, et füsioloogiliselt olen terve. Parearst kahtllustas, et see probleem tekib mul närvidest. Tõenäoliselt pakkus ta seda ka seetõttu, et mu ema saab juba aastaid ravi ärevushäirete vastu ja ka tal esineb vaimse ülepinge korral samasugust virvendust. Mina aga ei tunne, et mul võiks ärevushäired olla, aga minu viga on küll see, et ma muretsen liiga palju ja elan kõike liiga raskelt üle. Esimest korda tekkis see virvendus ka siis, kui olin eelnevalt ühe mure pärast endast väljas olnud. Minu küsimus olekski see, et kas Teie arvates on ka asi närvides ja mida siis selle vastu tegema peaks?
Ette tänades,
K.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vererõhku kontrollida, silmaarsti konsultatsioon. Kui need korras, siis võtaks psüühika korrigeerimise päevakorda.
Tervislikku eluviisi toetav on kasulik, jälgida enesetunnet.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

pearinglus

tere.7 kuud tagasi hakkas pearinglus oksendamine ja värinad.läbisin erinevadb uuringud kõik oli korras ja saadeti neoroloogile kes pani diagnoosiks närvisüsteemi häired ja kirjutas raviks cipralexi.võtsin ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Zyloram (nagu Cipralex) on AD, serotoniini ainevahetust mõjutav.
Olen lugematu arv kordi meenutanud, et õppige pähe ja kasutage: Enneti ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid" printsiipi - siis ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: