Näo tõmblemine 15.06.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mure on siis järgmine, et viimase aasta jooksul on tekkinud veider harjumus oma lõualuud krõksutada edasi-tagasi ja see muutub aja jooksul valusaks. Lihtsalt tunnen vajadust seda teha ja too harjumus kaob mingi aja tagant ära, ent tuleb alati tagasi. Niisamuti on vahel kaelaga, ninaga, suuga. Enda teada mul nagu mingit haigust küljes pole, mis seda põhjustaks, kõigest jube harjumus ja kuidas sellest ometi lahti saada?
Tänades, K.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Nn. "närvilistel" inimestel on tihti lihastõmblusi. Neist saab vabaks:
a) kõik "nipid", mis õpetavad närvipingeid maandama, stressist vabanema (veidi arstirohtu ja siis optimaalselt kehalisi harjutusi);
b) õppida oma keha, jäsemete, näo lihaseid ükshaaval kergelt pingutama ja siis lõõgastama. Sellega kaasneb ka sisendus: Oskan oma parema käe lihaseid mõnusalt pingutada (pinguta, nn ringutus-pingutus) ja siis lõõgastus: Oskan oma parema käe lihaseid hästi lõõgastada-rahustada. Olen täiesti rahulik. Kui käed jalad juba selged nädala-kahega, siis juba näolihased (kulmud üles ja siis lõõgastus, silmad mõnuga kinnni pigistada ja siis lõõgastus, suu "venitada körvuni" ja lõõgastus, huuled ette ja lõõgastus. Suuline sisendus ja Olen täiesti rahulik käib ka nende harjutuste juurde.
Hakka regulaarselt sporti tegema - õpetab keha ja lihaseid valitsema, pingeid maandama.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

paanikhäired

ühel minu tuttaval tüdrukul on paanikahäired. Mind huvitab, kas ja kuidas peaksin mina temaga käituma kui tal üks selline tuleb, oli olukord, kus ta ise kiirabisse helistas ja kiiresti järgi kutsus ilma ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Rahu ja veelkord - rahu. See häire on ülimalt ebamugav, aga ohtlik Ei ole. Sellest vabanemiseks: a) vt. otsinguga varasemaid soovitusi, b) minna psühhiaatri vastuvõtule.
Paanikahäire on kõrvaldatav. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: