Stress ja kaalutõus 26.05.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma olen viimasel ajal kuidagi väga õnnetu. Minu kõige suurem probleem on hetkel see, et kui ma satun masendusse, siis otsin toidust lohutust. Vahel kohe mitu päeva söön ja söön ja siis jälle, kui tunnen end paremini, siis jälle on normaalne. Kuidas sellest üle olla, kaal on ka juba tõusunud 5kg, mis pole muidugi suur nr aga kui see jätkub siis muutun veel raskemaks :( ma ei taha, et seda minuga juhtuks

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ennemuistsel aal otsisid meie kauged Esivanemad mitmeid päevi toitu, mida kohe suhu panna või mida siis tulel küpsetada. Oli stressi ja pingeid. Kui lõpuks see toidupala metsa-poest kätte saadi, tulel küpsetati ja siis sõõma asuti - pinged ja stress kadusid. See ürgaegne pingete maandamine söömise kaudu toimib ka praegu ja kui kurbmeelsed-pinges inimesed muid tegemisi ei tee, siis piirduvadki selle mure-pinge-ära-söömise-variandiga. Aga võimalusi on ju palju!
Minu Palve-Meditatsioon, sportlik tegevus, toitumine kontrolli alla (algab korralikust toidu mälumisest - iga suutäis ca 40-60 korda mäluda, rahulikus tempos) jne.
Ja siis - Tervisemaja printsiibid. (vt. eelnevaid, vt. "Väljavalitu" vastavaid peatükke.
Igast murest saab üle!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet