Enesevalitsemise kadumine tülitsemisel 08.05.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on üks päris raske probleem. Nimelt, kui mul on suhe ja miski mind väga ärritab ja tunnen, et tekkimas on tüli, sest ma ei saa oma tahtmist, kaotan täielikult enesevalitsemise ja kontrolli oma emotsioonide üle.Tavaliselt hakkan nutma, kaaslast halvasti nimetama ja muutun isegi vägivaldseks.
Näiteks eile oli mul noormehega esimene korralik tüli.Ta tuli töölt koju ja ma olin tema juures.Ta ei tulnud mind kohe tervitama, vaid hiljem tuli, ja ütles, et tahab üksinda olla. Solvusin selle peale, sest arvasin, et ehk ta tahab rääkida.Ta ei olnud sellest huvitatud ja tahtis mind ära viia, mina ei olnud nõus.Tema rääkis, et tal oli raske päev.Siis ma küsisin, et kas ta pole minu probleemidest üldse huvitatud (nimelt olen väga armukade ja vahel tunnen, et lausa ilma põhjuseta).
Asi lõppes sellega, et ta tahtis mu emale helistada (vb, et tekitada minus piinlikust).Tal ei õnnestunud see. Siis hakkas oma asju kokku pakkima ja ei öelnud, kuhu läheb. Lõpuks helistas ta mu õele ja küsis tema käest mu ema numbrit. Ma ei lasknud tal helistada, tal ei õnnestunud see.
Ta ütles, et mul on väga abi vaja. Ma olin nii endast väljas ja nutsin. Ma ei tea, mis mul viga on. Õnneks ta ei visanud mind välja, vaid rahustas mu maha, nutsin vähemalt paar tundi hiljemgi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Meestele meeldivad sportlikult naiselikud, terved, elurõõmsad ja rahulikud naisterahvad. Seda teades tulebki end selles suunas kujundada. Sportliku elukombed, psühhoregulatsioon - alusta minu Palve-Meditatsiooni harjutusest. See mõjub väga hästi, teen seda ise juba pikki aastaid iga päev.
Vaja on muuta oma käitumismustrit eelkõige, tablettidega end "soodaks" teha küll ei ole mõtet. Teatud pingete korral on vajalik ka psühhiaatri abi, aga seda pead ise või lähedastega koos otsustama.
Olles rahulik saad seda rahu pakkuda ka Temale!
Parimat,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Alkoholivastane süst ja palderjan

Aastasest alkoholivastasest süstist möödas aasta ja 3 kuud, kas tohib palderjani tilkasid võtta, lugesin,et palderjani tilgad on tehtud piirituse paasil ja kas süsti mõju on kadunud aasta ja 3 kuuga? Ette ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Palderjani tilku võite vajadusel võtta, seal "peatoimetaja" ikka palderjan. Võtate ju tilku, mitte ei joo.

Süsti toime kadumine on individuaalne, täpselt teile öelda seega ei oska.
Loe edasi

Tülitsemisel "seest valutab"

Tere! Olen oma poisiga olnud koos juba varsti 2 aastat. Kõik on okei, oleme õnnelikud, kuid jah, vahel ikka tuleb tülisid ette. Ja iga kord kui mingi tüli on, siis ma ei suuda kuidagi olla... Seest iiveldab ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Esimene - käik naistearsti juurde. Siis elukorralduse muutus, et korralikult puhata saaks nii keha, psüühika kui ka omavaheline suhe.
Paanikahood - vt. varasemad soovitused ja neid siis rakendada. ...

Loe edasi

abielu lahutus

Tervist,

Olen elanud vabaabielus oma naisega 12 aastat. Meil on kaks last ja oleme rajanud oma kodu. Viimased 3-4 aastat on kooselu koosnenud riidudest ja kodusõdadest ning armastus ja üksteisemõistmine ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tulge vastuvõtule, arutame.
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

Pinge

Mul on selline mure. Võõraste inimeste hulgas tunnen end pinges olekus. Ka koolis , õpetaja ees vastates. Poes jne. Pinget tunnen just kaelas. Kardan inimestega silmsidet luua.
Kas tegemist ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Oled ilmselt Kooliõpilane.
Soovitused:
1) õigel ajal puhkama, une arvelt ei võta midagi. See esimene tingimus närvide tugevdamiseks;
2) kehaline aktiivsus, kerge füüsiline trenn. Keha ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: