Ärevus ja paanika igapäevategevuste puhul 12.04.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Selline mure, et ma olen viimasel ajal hakanud kartma paaniliselt igapäeva tavalisi tegevusi. Näiteks poes käimine, eriti kui ma pean seal kaardiga maksma, siis lähevad käed täiesti krampi ja hakkavad meeletult värisema. Eriti hull on asi kusagil ametiasutustes, kui peab allkirja andma, näiteks. Ma lihtsalt ei suuda järsku oma keha enam kontrollida, nii häbi on lihtsalt selle pärast teiste ees. Muidu olen terve elu argliku loomuga olnud, aga nii hull pole asi kunagi olnud, ma ei julge selle tõttu tööd otsida ja väldin igasugu asjaajamist, kui vähegi saan. Mida ma peaks tegema?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ärevushäireid on tänapäeval palju (inimeste elu ja elukeskkond muutuvad kiirelt ning inimestel on kohanemisraskusi; tekib palju pingeid ja inimene ei oska neist vabaneda).
Alustada psühhiaatrist - saate teile sobilikku antidepressanti ja harjutusi (psüühika karastamiseks antud situatsioonis; psühhoregulatsiooni võtteid).
Vaja on kannnatlikkust. vt. varasemaid soovitusi.
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet