Seksuaalfetišist tulenevad psühholoogilised probleemid 06.04.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on väga suur mure-ei olegi kindel, et esitan küsimuse õiges rubriigis. Nimelt on mul seksuaalfetiš, mis on juba aastaid painanud ja mida aeg edasi, seda raskemaks sellega elamine läheb. Nimelt erutavad mind kõiksugu nö pissimis-mängud jms. Ühesõnaga väga piinlik ja halb tunne on, sellest pole ma mitte kellelegi julgenud ka rääkida. Olen juba 35-aastane, kuid pole kunagi seksuaalvahekorras olnud. Samas, küsimuste vältimiseks, puudub igasugune seksuaalne huvi meeste vastu. Viimasel ajal on kõige enam muret tekitanud see, et eneserahuldamine läbi interneti-materjalide on muutunud juba sõltuvuse -sarnaseks: praktiliselt iga päev tuleb vastupandamatu "iha" peale. Enam ei suuda selliselt edasi elada. Vabandan, kui postitan selle küsimuse nö valele adressaadile.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mure oluline. Head nõu ja praktilist abi saavad anda seksuoloogid.
Dr. Imre Rammul, näiteks. Aga kõik selle valdkonna tohtrid-seksuoloogid on v.head. Häbeneda vaja ei ole.
Leiate lahendi, saate rajale.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet