Lihastõmblused 06.04.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mul on selline probleem, et aeg-ajalt esinevad lihastõmblused, esiteks silmatõmblused, huuletõmblused, silma ümber, kaelal ja üldse igal pool, kus närvid on.Ja teiseks, enamjaolt siis, kui ma olen inimeste keskel, võpatab mul aeg-ajalt kas jalg või käsi või selg. Kui ma olen koolis tundides, siis need võpatused on eriti tugevad (mõnikord ma kardan, et äkki selg võpatab nii tugevasti, et ma kukun tooli pealt maha) ja veel mõnikord on selline tunne, nagu mu jalgadele valaks keegi sooja vett peale, see on väga imelik tunne...lisan veel, et ma lähen väga närvi inimeste keskel, nii et käed hakkavad värisema ja ma ei suuda ennast maha rahustada. Millest see võib tulla?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Oled liiga heasüdamlik ja võtad ilmaelu liigselt südamesse - siit siis need pinged ja need "soovivad" lihastõmbluste kaudu endale väljapääsu leida. Organism ütleb ise lahendid ette:
1) kerged kehalised harjutused, et lihased õpiksid pingutama-lõõgastuma ja seeläbi liigsetest pingetest vabanema,
2) psühhoregulatsiooni harjutused (minu Palve-Meditatsioon, eelkõige esimene samm) ja see õpetab psüühilistest ning emotsionaalsetest pingetest vabanema, parandab aju verevarustus ja teeb psüühika tugevamaks),
3) Otium reficit vires! e puhkus taastab jõu. Korralik režiim ja piisav uni.
4) Võtta koolitükke rohkem mänguliselt.
Kooliprobleemide ja isiksuse arengu soovitusi vt. minu raamatust "Väljavalitu".
Igast murest saab üle!
Oled Väljavalitu, leia oma andekusemäed ja valluta need rõõmuga! Meie kõik oleme mingis valdkonnas andekad, väga tublid.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet