Mustad rõngad silme ees, ärevus 21.02.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Näen aeg-ajalt pärast kergeid treeninguid silme ees musti ning valgeid rõngaid, hingeldan selle aja vältel kergelt. Mul on ka idiopaatiline artriit (vesi põlves, lühiajaline). Arvutis olen umbes 6h. päevas.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Noortel on vererõhk madal (peabki olema) ja teatud pingutuste puhul need nn rõngad silme ette tulevadki. Istuv eluviis (6h arvutis) ei ole noorele kasuks - lihas jääb nõrgaks ja sex-organid ei saa piisavalt hästi edeneda. Minu Palve-Meditatsiooni harjutus on alustuseks hea, hiljem tuleb ikkagi mingi jõukohane kehaline aktiivsus-sportlik tegevus enda jaoks leida. Põlv vajab kerget ravivõimlemist, ägeda kargamisega võib seal kahju sündida.
Head harjutamist ja vähem istumist!
Parimate soovidega,
Tohtrionu Jüri