Stress 17.02.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere ! Ma ei saa endast aru. Ma olen viimasel väga närviline, solvun kergesti ja mul on isutus. Söön väga vähe. Pisiasjade pärast solvun väga kergesti ja see jääb mind painama ja nii tekibki see viha minus. Halb tuju ja pidev väsimus on ka, selline tunne,et tahaks kogu aeg magada. Mida ma peaks selle situatsiooni puhul tegema ?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Esikohale tulebki panna piisav puhkamine (uni). Puhkus taastab jõu, taastab hea meeleolu ja õpivõime. Räägi oma probleemist emale-isale ja siis on juba mitu tarka pead asja lahendamas. Minu Palve-Meditatsiooniharjutus aitab liigsetest pingetest vabaneda ja parandab vägevalt aju verevarustust-õpivõimet (rahulikult, pingutamata, rõõmuga, alustada 3-5 korrast esimese harjutusega; nädala 2-3 pärast võtta teine harjutus; jne.).
Noortel on ka vererõhk tihti mada - kerge sportlik tegevus on siin soovitav, mõnusad veeprotseduurid.
Koostöös Vanematega leiad lahenduse.
Igast murest saab üle!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet