Jõuetus, ärevus ja valud rinnus 27.12.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Olen 30a mees. Probleemiks on pidev jõuetuse, väsimuse, kokkukukkumise tunne ja muidugi pidev hirm ning ärevus. Algas see asi 3 nädalat tagasi kui käisin perearsti juures kurtmas kergeid hingamisraskusi. Arst diagnoosis kopsupildi järgi kopsupõletikukolde ja määras nädalaks kodusele ravile, enne arsti juurde tagasi pöördumist jõudsin käia veel esmaabis kuna rinnus olid suured valud ja oli selline kohe-kohe kokkuvarisemise tunne. Seal tehti kopsupilt ja öeldi et mingeid põletiku-ja bronhiiditunnuseid ei ole - kopsud puhtad. Rinnus aga valutab endiselt, mille kohta perearst arvas, et see tuleb närvidest ja nii öelda mõtlemisest. Vahel on ka raske hingata, aga ma pole kindel enam, kas päriselt ka või äkki ma hoopis nii-öelda mõtlen ja süvendan endale ise sellise tunde. Närvi (põletiku) raviks soovitas võtta nädala Ibumetini, nüüd on nädal läbi ja ma kahtlen kas sellest üldse mingit abi oli. Kogu aeg vasardab peas mõtte, mis mul viga on? Ja suudan endale mõelda kõige hullemad tõved. Öösiti ei saa magada ja hommikuti on külmavärinad ja metsik hirmutunne.
Siit siis küsimus, et kuhu sellise probleemiga pöörduda kui perearst mind kehaliselt terveks tunnistab ja kas on mingeid ravimeid, millega saaks sellise hirmu ja ärevustunde maha võtta?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri vastuvõtule ja saate konkreetsed soovitused, ravi. Igati kasuks tuleb:
1. korralik puhkus e õige töö- ja puhkerežiim,
2. möödukas kehaline aktiivsus (aktiveerib organismis neid aineid, mida me muidu apteegis retseptiga saame),
3. minu Palve-Meditatsioon,
4. söögipärmi jooki (pärmi kuubik ca 3cm serva pikkusega, piimaletis müügil). Võtta 1/3 või 1/2 seda pärmi, klaasitäis vett ja selles ära lahustada. Võtta kord päevas. Sealt saab B-rühma vitamiine, PP vitamiini jpm. Igati kasulik.
Vastuvõtule vajadusel,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Ärevus

Tere, mu mure seisneb selles, et juba pikemat aega on mul imelikud adrenaliinihood öösel ja väikesed valud rinnus, mis tulevad järsku ja on iga päev olnud.
Küsiksingi siis, et millest see võib olla? ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Maakeeli ütleksin, et kerge neurootiline seisund. Veidi keerulisemalt - kerge psühhosomaatiline häire (närvilisus-psühhopinged kutsuvad esile kehalisi kaebusi, ka valulikkust rinnus). Tunda annab pingete ...

Loe edasi

Ärevushäired

Tere, mul on selline probleem, et mul on juba üle kuu aja (1.okt) alates ärevushäired. Esimene kord oli selline, et tulime sünnipäevalt ja äkki tundsin autos, et nagu pole piisavalt õhku, tegin akna lahti, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Naistepuna, harjutused (minu Palve-Meditatsioon ja jalutuskäigud, kerge trenn), korralik puhkus ja unerežiim. Sellest alustada.
Muid tarkusi vt. minu raamatust "Väljavalitu" Tervisemaja osast.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: