Pohmelli efektiivne likvideerimine 08.01.02 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen mõned korrad Teie haiglas nn. esmaabi saanud ( alates magneesiumi süstist, kuni 3. päevase kuurini). Minu mure on tohutu pohmell, mis järgneb juba ühepäevasele korralikule peole. Edasine on lõppematu kosmaar. Kõik need, kellega see pidu koos peetud aga ei tee teist nägugi. Küllap isikupärane omapära, kuid...

MIS TEHA.

Seda juhtaub harva, kuid juhtub! Saan aru, et parem oleks mitte üldse tarbida, kuid paraku kõik need jaanipäevad ja uusaastad ja õllesummerid...kuskil ikka apsakas juhtub (teised ju nii hoos ja sel hetkel ise kah).

Kas on olemas mingeid TÕELISELT äkilisi pohmellirohte.

Teie haigla tilgutid jms. mõjuvad küll, kuid MULLE kahjuks alles paari päevase kuuri möödudes, aga vahel on oi oi kui kiire.

Kui need rohud leiduvad kusagil maailmas aga neid pole lihtsalt haiglas olemas, kas on siis võimalik neid ise osta (Teie retsepti alusel), et neid siis hädas olles haigla arstidel lasta kasutada. Mingi variant ju peaks olemas olema!

Kuidas siis lõppude lõpuks Jeltsin lennusõidu ajal kaineks tehti?

Teie elukutse siiras anonüümne austaja.

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Tere!

Kahjuks ei saa Teid rõõmustada,sest pohmelli jaoks mingeid äkilisi imerohtusid ei ole tõesti.Organism vajab siiski aega, et alkoholi lagunemisel tekkinud mürgid organismist väljutada.Mida rohkem mürki,seda kauem võtab ka aega.Praktikas kasutatavad ravivõtted kiirendavad seda protsessi ja saame ravimitega leevendada mõningaid sümptome.Teie raske pohmelli põhjuseks on ainevahetuse iseärasused.Mõne organism suudab mürke lammutada ja väljutada palju kiiremini kui teisel.Oluline osa võitluses mürkidega on maksal.

Kiirendada saab protsessi suure koguse vedeliku manustamisega ja ka B grupi vitamiinid soodustavad ainevahetust.

Targem on siiski vältida suurte alkoholi koguste tarvitamist.Ilmselt te päris karsklaseks ei soovi veel hakata,kuid ka piiritunne on nõrguke.Soovitaksin proovida enne peole minekut ühte suhteliselt uut preparaati (Revia).Tema vähendab alkoholihimu ja aitab piiri pidada.Mõnel patsiendil ta toimib üsna edukalt.

Jeltsini kohta ei oska midagi lisada,kuid minu mäletamist mööda jäi tal siiski Inglismaal maale minemata.

Tervitades

J.Mumma