Depressioon ja ravimid 08.12.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen suvest saadik maadelnud depressiooniga, augusti lõpus sain raviks venlafaktsiini 250mg, ja rivotrili, nüüd olin novembris haiglas, kus venlafaktsiini annust tõsteti 225-ni. Tekkis tugev südamekloppimine ja jube jõuetus, rivotrili võtsin 12 mg päevas. See pandi haiglas 0,5 peale ja jäeti ka päevapealt venlafaktsiin ära ja asendati see xolofitga ja rivotrili annus on 0,5 õhtuti. Enesetunne oli kohutav, liikuda ei jõudnud, väsimus ja jõuetus oli. Jõuetus hakkab nüüd taanduma, aga tekkinud on nüüd õhupuudus: terve päeva matab hinge ja rääkides kaob õhk ära, kas see võib zoloftist olla? Olen võtnud nädal-10 päeva seda,ja kas see mingi kõrvalmõju või on mul siiski veel rohtude ärajäämanähud? Ja kas see on ohtlik, et õhupuudus, kui on sellest rohust?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rohu annused väiksemaks või siis AD muuta. Harjutused (viis rühma) ja "uued prillid" e uus hoiak. Harjutused - alustada minu Palve-Meditatsiooni harjutusest. Jalutuskäigud ja siis kerged treeningud (regulaarsed kehalised harjutused) päevakorda. Puhkerežiim korda.
Parandada koostööd oma raviarstiga.
Ainult arstirohust ei aita. Vt minu rmt "Väljavalitu" - Haigemaja 2. korrus ja Tervisemaja soovitusi.
Igast murest saab üle!
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet