hädas rauaga 30.06.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mure järgmine. Võtan juba neljandat kuud ADd, algul cipralexi, nüüd argofani. Ärevushäire on peaaegu taandunud ja kõrge vererõhk, mida ei langetanud ükski rohi, näitab samuti langemise tendentsi. Jäänud on väsimus ja uimasus, ja tohter arvab, et pean argofani tarvitama veel mitmeid kuid. Rohi kipub häirima maksa tööd, võtan ka vererõhualandajat atacand plussi, ALT on hetkel 72, AST 42, samuti leiti, et ferritiin on kõrge - 558,15. Kui suured peaksid olema ferritiini piirväärtused naisel (olen 55) ja kas selle näitaja taga võib olla midagi, mille pärast peaksin muret tundma?
Kena suve ja rõõmu!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Eelnev Cipralexi võtmine uue rohu Argofaniga võib kerget reatsiooni (sobimatust) anda. vt ka teised venlafaksiini AD-d (Efexor, Alventa). Argofan ei ole hea maksahaiguste korral. Ka kestev võtmine ei sobi.
ALT on veidi kõrgenenud (on üle 47), AST on vei üle (üle 37) Ferritiin on kõvasti üle (üle 150 naistel) - kõik viitavad maksaprobleemidele, Alkoholism? mõni naiste probleem, kilpnääre?
Sisetohter ja MAKS, Naistearst, siis vajadusel endokrinoloog.
Kui AD vajalik, siis ka harjutused, muidu jäätegi AD-d võtma.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet