stressist 27.05.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Kui olen pisut stressis, siis kaldun tihti edasi-tagasi patseerima ja asju korda sättima.
Mul on ka tikilaadsed häired, mida, t6si küll, suudan avalikkuse eest varjata.
Kahjuks leidub inimesi, kes arvavad, et on tegu raske haigusega. Mind huvita, kuidas lugu tegelikult on.
Ka on mul olnud naljakaid olukordi, kus olen ostukeskuses äkitselt tahtnud hakata kaupa paremini ja korralikult ringi sättima. Seda küll harva.
Mille ohtlikuga v6iks olla tegu?
Ettetänades E.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Midagi ohtlikku ei ole, ebamugust (mõne arvates) küll. Üldine kehaline tervis-rahu on määrav. Eelkõige korralik puhkus e tegemiste ja puhkuste õige vahekord. Teiseks, kehaline tegevus maandab pingeid ja õpetab ka lihaspingeid reguleerima, tõmblusi vältima. Kolmandaks, minu Palve-Meditatsioon - on aluseks edasise psühhoregulatsiooni osas.
Arstirohtu ei annaks. Veidi kannatlikkust ja kõik saabki korda.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet