Muutlik meel 20.04.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Kas otsustusvõimetus ja muutlik meel võib ka olla mingisugune sümptom või haigus? Jään pidevalt mitme valikuvariandi vahele kinni ja peas käib selline mõtteralli - kas teha nii või teisiti ja kui valik saab tehtud, siis et kas ehk oli viga ja kas teine variant oleks parem olnud. Seda esineb nii inimsuhetes (kas pühenduda konkreetsele inimesele - kas ta on minu jaoks see "õige") ja ka igapäevastes pisiasjades (lähen trammi peale ja mõtlen, et tahan minna sinna ja siis tulen järgmises peatuses maha, sest mõtlesin ümber ja siis mõtlen uuesti ümber)

sugu: mees
vanus: 25

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhasteenia on teatud iskutel teatud määral kaasasündinud käitumismuster, aga seda annab hoolsa treeningu ja harjutamisega muuta, kujundada soovitavas suunas. Paljudel juhtudel on see seotud üleväsimusega või liigsuure materjali analüüsiga. Materjal-probleemid jagada osadeks ja siis osade kaupa leida lahendused. Ka Napoleon võitis vaenlast osade kaupa, mitte kõik ja korraga.
Suurmeeste elulood aitavad. Päeviku pidamine (analüüs selle alusel) aitab. Kehaline tegevus annab enesekindlust, otsusekindlust. Sellest alustada. Minu harjutus ka jõukohane kõigile - saate psühhoregulatsiooni põhi-tõed selgeks.
Tavaliselt arstirohtu vaja ei ole.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Ei oska enam.

Tere.
Olen peagi 17 aastane tüdruk. Olen alati selline suhteliselt depressiivne inimene olnud. Pidevalt on käinud läbi enesetapumõtted, mida õnneks rakendada pole julgenud. Oli probleeme ka lõikumisega ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1. Vestlus Emaga, oma mure jagamine olgu esimene.
2. Psühhiaatri jutule ja saad veidi arstirohtu meeleou korrigeerimiseks ja une parandamiseks.
3. Töö- ja puhkerežiim korda.
4. Minu ...

Loe edasi

taastamine

tere.olen saanud stressi ravi antidepressandiga.Millised kergemad ravimid on head kasutada selle järgi taastajatena,tagasilanguse ärahoidmiseks?tänan.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Parimad taastajad on loodus ja kehalised harjutused (jõukohased, regulaarsed). Rõõmus meel ja sõbrasuhted. Kindlad elu-eesmärgid. Õige puhkus. tervislik toit.
Mõtle ja leiad ise neid hulgi juurde! ...

Loe edasi

Remeron

Tere.

Kas see rohi ise ka võib kehakaalu tõsta või ainult kaudselt, et suurendab söögiisu. Küsin, sest infolehte lugedes jääb mulje nagu ta võiks ise ka kaalu mõjutada.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Rohi ise ei tõsta midagi. Inimene oma söömise ja kehalise aktiivsuse suhtega mõjutab seda.
Depressiooni korral on vaja teha harjutusi, kehalisi harjutusi eelkõige (muidu harjutusi viis rühma), veidi ...

Loe edasi

Olen üksik

Olen väga õnnetu. Inimene (mees), kellega olen koos elanud ja keda armastan, armus kellessegi teise. Saan aru et tundeid ei saa keelata. Rääkisin ka teise naisega, ei ole isegi vihane nende peale, eks ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ülepiirilist hingevalu saab tohtrirohtudega leevendada. Südamevalule on kergenduseks ka töö (vanasti käsitsi pesu pesemine - soe rahustab, käte tegevus viib mõtted murest kõrvale).
Aega parandab ...

Loe edasi

Kas tegu on psüühikahäirega?

V.a. dr. Ennet! Tänan,et vastasite minu eelmisele küsimusele: Kas tegemist on skisofreeniaga? Asi on selles , et minu abikaasa oma raske puude töttu tööl ei käi. Ta on lõpetanud vaegkuuljate kooli Tartus. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Vestelge-arutage probleemi oma abikaasa perearstiga. Sellest alustage. Igal juhul on vaja rahuneda, sisemine tasakaal saavutada. Kui tema perearstil tekib konsulteerimise vajadus, eks ta siis soovitab ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: