Muutlik meel 20.04.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Kas otsustusvõimetus ja muutlik meel võib ka olla mingisugune sümptom või haigus? Jään pidevalt mitme valikuvariandi vahele kinni ja peas käib selline mõtteralli - kas teha nii või teisiti ja kui valik saab tehtud, siis et kas ehk oli viga ja kas teine variant oleks parem olnud. Seda esineb nii inimsuhetes (kas pühenduda konkreetsele inimesele - kas ta on minu jaoks see "õige") ja ka igapäevastes pisiasjades (lähen trammi peale ja mõtlen, et tahan minna sinna ja siis tulen järgmises peatuses maha, sest mõtlesin ümber ja siis mõtlen uuesti ümber)

sugu: mees
vanus: 25

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhasteenia on teatud iskutel teatud määral kaasasündinud käitumismuster, aga seda annab hoolsa treeningu ja harjutamisega muuta, kujundada soovitavas suunas. Paljudel juhtudel on see seotud üleväsimusega või liigsuure materjali analüüsiga. Materjal-probleemid jagada osadeks ja siis osade kaupa leida lahendused. Ka Napoleon võitis vaenlast osade kaupa, mitte kõik ja korraga.
Suurmeeste elulood aitavad. Päeviku pidamine (analüüs selle alusel) aitab. Kehaline tegevus annab enesekindlust, otsusekindlust. Sellest alustada. Minu harjutus ka jõukohane kõigile - saate psühhoregulatsiooni põhi-tõed selgeks.
Tavaliselt arstirohtu vaja ei ole.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet