ei tea ,mida teha 01.03.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma olen Teile juba paar korda kirjutanud.Probleemid minu elus jätkuvad ja ma ei suuda oma aastast last ikka piisavalt armastada.Kahetsen,et kuulasin oma psühhiaatri nõuannet ja otsustasin sünnitada ,kuigi minu närvikava juures poleks see tohtinud kõne alla tullagi.Nüüd ma siis olen sellises seisus,et võtan ad-te ,mis mitte kuidagi ei aita ja ma talun oma last veel vähem.Pigem vihkan teda.Olen kaalunud ka varianti temast loobumiseks,kuid miinus on selles,et mis siis tutvusringkond mõtleks. Olen tige ja vihastan pidevalt enda peale ,et olen oma elu valesti elanud.Mis oleks siis teie soovitus?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Üheskoos esivanematega seda probleemi lahendada - nad julgelt appi kutsuda, nendega tööjaotust organiseerida. Kui töökoormus (vastutusekoorem) jagatud, siis ka jõudu rohkem. Korralikust puhkamis-julgusest olen juba rääkinud. Kevadine valgus suureneb ja väljas Looduse tärkamist vaadates paraneb Kõigil meeleolu, eneseusk, töövõime. Õue, välja, valguse sisse! Nähes valgust väljaspool hakkab inemene nägema seda õnnestavat valgust ka lähedastes ja endas.
Lapsele andes hakkad ka ise saama - rahulolu- , töövõime- ja õnne-energiat.
Ja igapäevaelu raskused karastavad meid.
Koostööd ja vastutuskoorma jagamist!
Igast murest saab üle!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet