laps kägistab 15.01.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma ei kujuta ette, mis on tinginud selle,et mu 7 aastane poeg on hakkanud ennast kägistama ( nädalase vahega on seda nüüd juhtunud kaks korda)? olen õnneks peale sattunud ,aga laps on näost tulipunane olnud ja ma olen ta käed lahti rebinud.Ise ta ei oska vastata,miks ta nii teeb.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Selle info põhjal raske midagi kodusteks tegemisteks soovitada. Hea kontakt lapsega, ehk selgitab ikkagi midagi? Koolis praegu mõnede õpilaste hulgas on sellised "kaifimine kägistamisega" moes - teineteist abistades või siis ise end "aidates." Või on neid klippe internetis uurinud ja nüüd teeb järele. Mida ta internetis uurib? Millist infot kooliõpetaja annab? Mida sõbrad teavad?
Psühhiaatri vastuvõtule ja kohe, selline on konkreetne soovitus.
Tegutsege,
Jüri O.-M. Ennet