biobolaarne 12.12.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Olen juba neljandat aastat hädas oma kõige lähedasema inimesega,
kes suviti on hyperaktiivne ja talviti ei jõua midagi muud peale voodis olemise, selle all kannatavad kõik, tal on 4 aastane tytar ja mees kes ei tea kust abi saaks. See olukord on väga jube ja me teeks kõik. Kuhu pöörduda ja kust abi leida, diagnoos biobolaarne meeleolu häire sobitasin ise , kas see on nii EI TEA. AIDAKE MEID.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ise diagnoosida ei maksa - selleks tohtrid. Bipolaarset häiret diagnoosib psühhiaater ja ka ravib. Head rohud olemas.
Mis meid vaevab? Talvepimeduseväsimust paljudel, töid ja tegemisi ning Valitsuse tekitatud "rõõme" on ka viimasel ajal hulgi. Ja töötuse kiiresti kasvav tont ja Valitsuse mure, et pangapoistel (Rootsi pankurid) meie rahva rahalt enam piisavalt kasumit ei saa tekitada. Araabiamaades löödi liigakasuvõtjal käsi maha, meil pannakse käsi kulda ja nimetatakse ärimeheks. Araabiamaade liivaväljadele jäävad ka meie poiste jalad-käed. Stenbocki Maja (peaks nagu Eesti Vabariigi Valitsus olema) näeb peamiselt tööandjat (kapitali omanikku) ning enda tegemata tööde suurimat vaenlast - Savisaart.
See riiklik olukord meid suuresti mõjutabki. Ja seda tabletiga ei muuda.
Sotsiaalne depressioon.
Hea, et suvel ikka veel hingepäikest ja tegutsemislusti on.
Muuta tuleb seda, mida muuta saab!
Tegutsege,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Kuidas aidata peret?

Tere! Olen 30-ndates naine.Minu mehel diagnoositi juba 2 a.tagasi biobolaarne meeleolu häire ja tal esinevad ka ärevuhäired-paanikahood. Meie kodus on kasvamas 3 väikest last.Probleem pole mitte haigusest ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Selgub, et seisundid, millega kokku olete puutunud, vajaksid hoopis hospitaliseerimist. Haigla tegeleks haigusprobleemiga ja Teie saaksite koduelu edasi korraldada. Seega:
1) Vajadusel kohe haiglasse. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: