Mure 23.10.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere Dr.Ennet olen 42 aastane pereema ja mul on mure oma tervise p2rast. Nimelt olen v2ga 2kilise loomuga ja v2ga domineeriv naisterahvas. Peres on pyksid minu jalas ja k6ik peab toimuma ainult minu tahtmise j2rgi. Ka on olukord nii, et olen t66tanud peaaegu 10 aastat 6ises vahetuses 12h jutti. Nyyd on mul tekkinud mingid salap2rased valud vasakul pool rindkeres ja seljataga. Olen pidanud nende valude hirmus s6itma ka kohe kiirabisse. Arstid ei oska seletust anda miks need valud tekivad. Nyyd muidugi v6tsin tee sydame uuringutesse. Aga tahaksin teie k2est kysida, kas selline 66sel t66tamine ja suhteliselt n2rvilise iseloomuga inimesel v6ib tekkida sydame haigus??? Ja mis oleksid teiepoolsed soovitused mulle?

Lp. Magdaleena

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ka öö-töödega võib inimene korralikult hakkama saada, aga see eeldab mõistlikku puhkust päeval. Töö ja puhkus peavad olema tasakaalus, vastavalt tööde vajadusele ka puhkus. Seega - puhkerežiim korda.
Domineerimine ja sellega seonduv on pingeid-stressi põhjustav. Sellest vabanemine - kerged sportlikud harjutused, psühhoregulatsioon.
Nendel südame-kaebustel ongi ilmselt nende eelnevate tegurite põhjus-mõju.
Minevikku tagasi ei pööra, olevikku tuleb korrigeerida.
Korralik puhkus, relax-harjutused, kerged sportlikud tegemised eelkõige.
Peale kardioloogi on tegevusplaan konkreetsem. Vajadusel ka toit ja kehakaal korda.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

mure tapab

mul on tunne, et köik, mida puutun, läheb katki vöi midagi juhtub, ühesönaga rikun ära. ei julgegi enam midagi teha. istun päevad läbi kodus, töölt lasti lahti ja ei leia ausalt mingit mötet enam.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Et mure ei tapaks, siis tuleb "tappa" mure. Ja vajalik on selgitada ka põhjused. Seega - tohtri vastuvõtuleja tulevadki lahendid. Üldtervislikud soovitused sobivad samuti nii lugeda ja seeläbi ka praktiseerida. ...

Loe edasi

mure

olen endaga puntras kas on võimalust oma muredest ka interneti teel vestelda

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Eesmärk ei ole vestelda, eesmärk on murest vabaneda!
Kui mure neti-võrgust läbi mahub, siis loomulikult!
Milles mure?
Ootan infot,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: