küsimused meelehaiguste kohta 09.09.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Mõned aastad tagasi jäi mu sõbranna nii u 40-selt leseks . Naabritega polnud enne ka head läbisaamist olnud ja seetõttu hakkaski ta ette kujutama, et nood tahtvat ta korterit endale saada. Lusa piin oli mõnikord seal käia, kui ta kutsus, aga tegelikult väga hea kasvatusega ja meeldiv inimene, lapsed ka sümpaatsed. Töökohal on temast ka alati lugu peetud, kuigi ta kartis , et nende jurade tõttu lastakse lahti.
Nii paar aastat hiljem on ta jälle normaalne ja mul ongi küsimus, et kas on hea, et ta ainult mulle ja mu emale end "paljastas" ja oma muresid kurtis? Minu meelest oli tal vist mingi tavaline depressioon, lein ikkagi. Aga kui kergesti oleks võinud inimese hulluks teha.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. kas on hea, et ta ainult mulle ja mu emale end "paljastas" ja oma muresid kurtis? Minu meelest oli tal vist mingi tavaline depressioon, lein ikkagi.
- suuresti tänu sellele PIHTIMISELE ta rutem terveneski. Tänu teile palju kergemini. Pihtimise vägi on samavõrd võimas nagu eestpalvegi (teistele hea sovimine).
Minu päev algab ja lõpeb eestpalvega ja õhtul on ka veel see minu harjutus (Palve-Meditatsioon) ning vestlus Taaraga (ka pihtimine sealhulgas).
Parimate tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

teave vaimuhaigusega seonduva kohta

Kas ja kus on võimalik kontrollida, kas kodanik on vaimuhaigena arvel või talle on määratud vaimse seisundi tõttu invaliidsuspension või/ning hooldaja/eestkostja. Kas on võimalik saada teada eestkostja ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tervisega seotud andmed on diskreetsed ja avaldamisele ei kuulu.
Paljud eestkokste seadmised käivad läbi Linnaosa Valitsuse sotsiaaltöötaja ja sealt saate siis andmeid, et kes seda üüri ikkagi maksab. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: