ei jõua tõtt kuulata 07.09.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere dr.Ennet. Olen saanud Teie vastuseid lugedes paljudele oma muredele vastuseid. Aitäh Teile.Aga kui tervislik on see,kui päevade kaupa õue ei lähe,kuid kõnnin iga päev tubades edasi-tagasi umb.1000lühikest sammu. Õue ei lähe sellepärast et põlveliigesed väga valusad. Tuppa lasen küll värsket õhku aknast.Umb. 30 a. tagasi jäi süda kardioloogiakliinikus 3-4 min. seisma. Kas võib mul täna midagi olla sellest tunda ajus? Ärritun kergesti,tunnen,et ei salli oma naist,ta ei ole hoopiski see ,kes oli 35 aasta eest : on hakanud valetama ,mind mönitama,eriti laste ees. Kuigi ise ütleb,et hoolitseb minu eest. Ütlen temale iga päev oma tõed välja,kogu tõe nii enda kui ka tema suguvõsast, meie erinevustest
kultuuriruumis jpm.
Aga nüüd palun andeks:alates teisest lausest panin loo kirja mina ,selle kurva mehe naine.Ilma tema teadmata. Olen väsinud .vana ja elutahe on otsas.
Kui olen rõõmus sõpradega kohtudes,ja laste ning lastelastega,nimetab mees
mind teesklejaks,sest temaga olevat ma teistsugune,igav ja ei tahtvat teda kunagi lõpuni kuulata. Aga ma tõepolest ei leia tema minevikulugudes uut.
Ainult et lootusega nagu oleks hommik õhtust targem ei tule enam toime.
Psühhiaatri juures käisin:melanhoolia. Kutsus koos mehega tagasi.Tema arvates toimib ja räägib ta aga ainult tõde ja psühholoogiat tunneb paremini
paljudest teistest.
Teid,dr.Ennet mu mees austab. On kuulanud ja näinud meedias.Ainult et Teie
juurde on pikk tee ette võtta.
Tänan kui lugesite ja tänan kui jõuate vastata.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. päevade kaupa õue ei lähe,kuid kõnnin iga päev tubades edasi-tagasi.
- Ka tuulutatud tubades kõnd on kasulik, ka minu harjutus (ringutus-painutus koos kujutluse ja sisendusega - see Enneti Palve-Meditatsioon, vt.).
2. põlveliigesed väga valusad.
- siin annab nõu perearst või siis kardioloog. Kas kehakaal on normis? Käega õrnalt silitamine (triikimine, nagu Toots ütleks) on kasullik. Altpoolt südame suunas.
3. Umb. 30 a. tagasi jäi süda kardioloogiakliinikus 3-4 min. seisma. Kas võib mul täna midagi olla sellest tunda ajus?
- kui oleks, siis oleks sellest raviarst juba ammu-ammu rääkinud. Ja ajaratast tagasi ei saa ju keerata, vajalik on tänase päeva võimalusi kasutada. vt. jällegi see minu Palve-Meditatsioon - parandab aju verevarustust, rahustab jne.
4. Ärritun kergesti, tunnen, et ei salli oma naist.
- Ärritumise vastu aitavad kas AD-d või siis rahusti, rahustavad teed, psühhoregulatsiooni harjutused ja teadlik hoiaku muutmine naise/mehe suhtes. Diplomaatiliselt on nii, et kõike ei öelda. Ütlemata jätmise jõud on suur. Veelgi parem - kiita, toetada sõnanaga ja ilmega, non verbaalselt. Võtta asju mänguliselt, näitemäng on selline. Head mängurõõmu!
5. Olen väsinud .vana ja elutahe on otsas.
- Aastate koorma all vajamegi veidi rohkem puhkust, aga see elukoorem annab elutarkust ja seda tuleb j u l g e l t enda ja teiste suhtes rakendada. Inimene on sündinud siia ilma selleks, et olla õnnelik!
Aga siis OLE!
Hommiul ärgates selgub, et oled elus - järelikult õnnelik. Kõik muu on mänguline, mäng eluteatris.
6. Vestlus Absoluudiga (Taaraga) annab vastused küsimustele, vähendab murekoormat, annab julgust ja hingejõudu. Vestle ja Taara annab õige raja, õiged juhised.
Kõike eelöeldut praktiseerin ise juba aasta-kümneid. Aitab mind, aitab Teidki!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet