uinumine 21.05.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

olen 18 aastane noormees. Tervis korras ja psühholoogilised mured ei vaeva (enam).
Probleem, kui seda probleemiks saab nimetada, pigem ebamugavus, seisneb selles, et on küllaltki raske öösiti uinuda. Mõtteid ja asju millest unistada on nii palju et need segavad mu magama jäämist. Üldjuhul on ka nii, et mida hilisemaks läheb kell, seda väiksemaks muutub ka unisus (täiesti ebealoogiline ju).
Olen püüdnud enda graafikut paika seada, nii et iga päev umbes sama aeg magama/üles, kuid see pole erilist tulu andnud. Mida peaksin tegema? kas peaksin need mõtisklused, mis tekkivad, ära blokeerima? või lasta neil lennata ja siis unuda? kas tegemist on unetushäirega?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lühiperiood võtta rahustavat teed või isegi uinumist soodustavaid rahusteid (näit. Valocordin-Diazepam tilku). Kindel režiim, päevased kehalised harjutused (füüsiline väsitamine). Psühhoregulatsiooni harjutused.
Mõtte-hoogsus viitab millegi otsustamatusele. Võtta vastu otsus ja sellest tulenevalt siis ka tegutseda.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Öine ärevus

Peaaegu igal õhtul ca 30 min pärast uinumist ärkan ärevuse tundega. Keha reageerib justkui oleks keegi mind ehmatanud. Süda lööb kiiresti ja selline ärevuse/hirmu tunne on hetkeks.

Selline ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Õhtul rahustavad rituaalid,
apteegi vabamüügist - Melatoniin (õhtul sisse võtta üks tabl),
apteegist rahustavat teed ja seda õhtul juua.
Minu harjutus - korduvalt päeval ja kindlasti ...

Loe edasi

Unehäired

Tere!

Selline asi, et mul on probleeme unega. Esiteks, uinumine on minu jaoks väga raske ja vahel võin tundide kaupa voodis lebada, enne kui magama jään. Hommikuti on muidugi seetõttu väga ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Minu Palve-Meditatsioon (esimene samm). Isiklikult teen seda päeva jooksul mitmeid kordi, aga kindlasti vahetult enne unevoodisse minekut.
2) Apteegist - Melatoniin tabl., õhtul enne und.
Loe edasi

Imelik uinumine.

Aegajalt esineb selline olukord, et kui selili uinun, siis j2rsku ei saa ennast liigutada ning siis teen k6ik selleks, et saaksin, millej2rel yles ehmun. Teine variant on, et nagu mingit laadi pinge tekib, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Psühhiaatri jutule, abiks väike arstirohi.
Lisaks: a) päeval mõõdukas kehaline aktiivsus ja b) õhtul psühho-regulatsioon, liigsetest pingetest vabanemine. Sobib minu Palve-Meditatsioon, sobib yoga, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: