imelikud mälupildid 14.05.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
mul tekivad tagantjärele erinevad mälupildid, mille kohta ei oska enam öelda kas need leidsid tegelikkuses aset või on ainult väljamõeldised.
Ma seletan endale nende tagantjärele meeldetulemist sellega, et kui sündmus aset leidis, eelnes sellele midagi ehmatavat, umbes nii et tekkinud ehmatus või šokk kustutab selle mu mälust, nii et hiljem tulevad need olukorrad katkendlikult, kuid deailselt meelde.
Millega võib tegu olla? Kust abi saada?
naine, 26-aastane.
P.S. Ma ei tarvita narkootilisi aineid (v.a. nikotiini)ega alkoholi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri vastuvõtul saab täpsustada. Teataval määral on seda olnud kõigil. Rahulik eluviis ja korralik puhkus kõrvaldab selle. Võib-olla on vaja võtta veidi rahustavaid vahendeid, võib-olla. Ka psühhoregulatsioon tuleb kasuks.
Parima soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Mälupildid lapsepõlves toimunud vägistamisest

Tere!

Mul tekivad silme ette vahel mälupildid lapsepõlve vägistamisest. Kui olin vaid kuuene ning seda kõike tegi mulle mu venna sõber. Mu vennal ja ta sõbral oli see kõik eelnev õhtu kokku ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui emaga suhted head, siis räägi temale. Mis nõu tema annab. Kedagi süüdistada ennast ja teisi ei ole vaja, vaja on leida rahunemise, stressist vabanemise võtteid.
1) iga inimene on mingis valdkonnas ...

Loe edasi

Mälupildid lapsepõlvest

Viimaste kuude jooksul olen täheldanud, et mul tulevad pidevalt silme ette mälupildid lapsepõlvest ja üldse möödunud ajast. See pole olnud kõige rõõmsam, aga ei saa ka öelda, et väga õnnetu aeg. Need pildid ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Teeksin iseendale mõttelise ja siis kirjaliku Pihtimise alates lapsepõlvest praeguseni, et hingeelu minevikust olevikuni veidi korrastada.
2) Korralik töö- ja puhkerežiim. Puhkamist on ka vaja ...

Loe edasi

mälu

Tere!
Viimase poole aasta jooksul juhtub minuga mälu vingerpusse.
Ma nimelt mäletan mõnikord tagantjärele mingeid sündmusi, millest mul kohe sünmduse järel pole õrna aimugi. Need tagantjärele ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mälu-eksitusi on suuremal vöi vähemal määral olnud köigil. Yleväsimus, mingid stress-olukorad, filmi-TV elamused jne vöivad neid tekitada. Narko-ainete tarvitamisel on need kergesti tulema.
Kui ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: