Läbipõlemine? Ja kui siis kuidas võidelda? 21.03.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere ja ilusat alanud kevadet!

Mul ei ole viimasel ajal tööl just väga kerged ajad ja väljaspool tööelu läks üks suhe laiali, millest alguses palju lootsin. Viimase puhul on positiivne see (kui positiivset otsida asjadest, seda aga mulle teha meeldib), et maha jätjaks olen mina, mitte ei jäetud mind. Mis parata, kui ikka inimene sellise pettumuse valmistab, et suhte alguses juba tunnistab, et ei suuda ühele naisele ainult truu olla ja ei välista kõrvalsuhteid jne. Aga üksi olek ka kurnav.
Tööga on aga nii, et ülemust huvitab, et ega mul igav pole, mitte see ega ma end üle ei tööta. Ja tööd ongi nii palju. Lisaks tööjõu puudus, sest tegu riigiasutusega ja selle palk pole just teab mis. Aga ma armastan oma tööd ja abivalmi inimesena tahan ka ülemustele abiks olla nii palju kui saan. Aga vahel tähendab see 9-10 tunniseid tööpäevi ja eelmisel nädalal vaevas üks päev peavalu, millele valuvaigisti lihtsalt ei mõjunud ja süda lõi natuke nagu valesti, seda mitmel päeval. Selline tunne, et kui üks tööülesanne veel antakse, hakkan nutma. Aga ma ei suuda nagu ülemustele ei ka öelda, lihtsalt selline heasüdamlik ja abivalmis inimene, kes kipub mõtlema enne teiste, kui enda peale. Üks ülemus üritas kord minust egoismi otsida, aga ei läinud korda. Tekkinud on viimasel ajal paranoilisus tööl, et mulle kuhjataksegi kõik ülesanded, kuna ma ei saada pikalt ja mind on hea lihtne ära kasutada.
Ühesõnaga, kuidas sellisest punktist edasi liikuda, kuhu sattunud olen.?

N (35)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kasutada 9-astmelise tee 1. astet - 3M ja L, siis on lihtsam, kerge ja lustiline ka ei ütelda. Tööpäev olgu normaalse pikkusega ja töövälisel ajal on vaja Vanaema aitadata või siis laulukoori minna, sõbra-sõbrannaga kohtuda jne - ei saa samal ajal ju tööl olla!
Siis peavalud juba taanduvad, aga minu harjutus vabastab pingeist, parandab aju verevarustust, annab enesekindlust.
Sõbra otsimisel on vaja ise aktiivsem olla - eesti mees on suht tagasihoidlik ja vajab "juhendamist".
Kes otsib, see leiab.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Kuidas aidata vägivallamõtetega inimest!

Tere!
Elukaaslane hiljuti tunnistas et tal tekivad vägivaldsed mõtted inimeste pihta ning asusime ka probleemiga tegelema (võtsime ühendust arstiga). Nüüd aga mure selline, et ei tea, kuidas ma peaksin ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Võtsite ühendust arstiga ja arst-psühhiaater annabki siis arstirohtu ja muud vajalikku nõu.
Vestelda igapäeva olulistest asjadest, oma muresest vaid siis, kui see mure jagamine kergendust toob. ...

Loe edasi

kuidas jagu saada depressioonist

kuidas kõige edukamalt jagu saada depressioonist...mul on depresiioon igavusest , kuna pole eriti usaldusväärseid sõpru ja tunnen end tihti üksi, mõtted mõlguvad ikka ümber selle, et kuidas paraneda peale ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tuleb enda jaoks leida kuni viis üllast eesmärki ja siis nende suunas tegutsemist alustada. Kui on õiged eesmärgid, siis nukrutsemiseks igavuse baasil ei ole kohta.
Viis üllast eesmärki!
Tegutseda,tegutseda, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: