maniakaalne episood 06.03.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

mu elukaaslane põeb seda haigust. praegu on ta ravil paldiski mnt-l.
see on tal juba neljas kord seal olla.alati kirjutatakse talle välja ravimid,kuid probleem on selles,et ta ei taha neid tarvitada. kas on olemas mingeid muid viise selle haigusega võitlemiseks? ja kuidas talle ometi selgeks teha,et ilma ravimiteta on ta peagi haiglas tagasi.
kas võib haiguse tekkepõhjus olla seotud tema isa surmaga? alati kui ta haigestub siis hakkab ta kõigepealt oma isast rääkima. äkki piisaks siis lihtsalt heast psühholoogist,või on see haigus ikkagi puhtalt biokeemia.
ette tänades:juku

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lähedase surm mõjutab muidugi psüühikat, aga see maniakaalsuse hoog ja sellega seonduv on omaette häire. Arstirohi on siin esikohal ja põhiline, muud võtted on toetava tähendusega. Raviarst annab talle konkreetseid juhiseid täitmiseks. Üks dirigent korraga.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet