ei saa magada 02.03.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mure Viimase kuu jooksul on minu partneril probleeme unega. Õhtul magama jääb ta ilusti, kuid ärkab iga öö korra ülesse, siis tal enam und ei tule ja läeb suitsetama. veel kurdab ta ka et näeb tihti hirmsaid ja väga segaseid unenägusid. See et ta üles ärkab segab ka mind ja öösel suitsetamine ei ole minu arust normaalne. Alkoholiga ka üldiselt probleeme pole. Oleme ka elukohta vahetanud kuid midagi pole muutunud. Kas ülesärkamine võibolla seotud isiklike muredega või eluga või hoopis tuleks pöörduda psühholoogi juurde selle väljaselgitamiseks.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Öösel kindlal kellaajal ärkamine viitab neurootilisele seisundile ja seetõttu on vaja ravida. Psühhiaater aitab. Suitsetamine on kahjulik nii päeval kui ka öösel. Kuna kaaslane peab ka passiivselt seda teise inimese kõhugaasi (loe kopsugaasi) sisse hingama, siis on see temalegi kahjulik.
Neurootiline seisund vajab ravimist.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet