sertral + alkohol 13.02.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Psühhiaater kirjutas välja ravimin Sertral 50mg (Sandoz). Psühholoogi nõustamisel sai selgeks, et teraapia ja medikamendid käivad käsikäes ning sellise mõttega edeneb minu vaimsete müüride lammutamine.

Küsimus on aga selles, et kuidas mõjutab alkohol ravikuuri? MIngisugust sõltuvust või muud vajadust alkoholi järgi ei ole, lihtsalt sõbradega mõnel nädalavahetusel võiks natukene rüübata.

Ma siit infolehelt loen, et eriti ettevaatlus tuleb olle raviminga kui kavatsen ravikuuri ajal tarbida alkoholi.
Kuidas ja mismoodi alkohol mõjutab ravimi toimet? Millised oleks kõrvalnähud? Mida rohkem suudate infot anda Sertrali ja alkoholi koos tarbimisega seoses, seda parem oleks!

Tänan!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mida rohkem suudate infot anda Sertrali ja alkoholi koos tarbimisega seoses, seda parem oleks!
Piisava selgituse annab raviarst.
Kui arstirohud rohkem meeldivad, siis saab netist kirjandust sellisel määral, et "mine või lolliks." Võib ka meditsiini õppima minna. Mina oma patsientidele ütlen, et kas võib ja millal võib ja kuidas võib ravikuuri ajal (kui on ikkagi vajadus!?! - pulmad, peied, isal-emal 75 a juubel). Kõne alla tulevad ikkagi need, kellel viinakurat sõbraks ei ole ja viinapoes mõttetervitusi ei kergita. Muudel juhtudel ikkagi asjad õiges järjekorras. Kui kõik korras, küll siis ka pitsikese kirsiviina võtta võib.
Kui alkohol inimesegi suudab nö lollakaks teha, siis arstirohul "tegevusplaan" ära rikkuda on kümneid kordi lihtsam. Selles see olemus ongi.
Raviarst selgitab!
Mõnusat sportimist soovides,
Jüri O.-M. Ennet