külmus 08.02.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen mures oma mehe pärast, kes tarvitab alkoholi. Mina ei salli purjus meest silma otsaski ja sellepärst tulevad meil pahandused. pahandan järgmine päev temaga, aga see viinaralli ei lõpe ega lõpe ja siis muutub ta imelikuks, Mina olen igas asjas süüdi, ükskõik mis see ka oleks. Kui ongi kaine ei tule õhtuti tuppa, hakkab jalutama ja kõnnib väljas poole ööni, kella 11 ni. Kui kutsungi tuppa helistades, siis valetab, ütleb, et kohe tulen või varsti tulen, aga ei tule kuskilt Valetab nii jubedalt , et ühtegi sõna ma ei või uskuda. Kui küsin, et miks sa tuppa ei tule , siis leiab igasuguseid etteheiteid. Mina ikka igas asjas süüdi, ma nõuan korda Kui purjus on, siis lägastab köögi nii ära, sööb mustade kätega ja loobib söögi maha. Mina palun ära koristada järgmine päev.ja siis ongi põhjus mind süüdistada. Ta on nii egoist, ainlult vaatab kuidas ise ära elada teise kulul, raha endal ei ole, siis küsib väljast teiste käest suitsu ja kodust saab süüa. Minust pole midagi. Terve maailm on tema arvates süüdi, keegi ei oska midagi teha. Kas see on mingi psühhikahäire ja kas seda saab ravida?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Süüdistamine, valetamine, agressiivsus, armukadedus - kroonilise alkoholismi selged tunnustähed. Kui ravida, siis muutused, kui edasi juua, siis asjaolud süvenevad. Jutuga siin kaugele ei jõua. Lubadustega - kui ta neid veel annabki - ka kaugele ei jõua.
Olemasoleva info põhjal - alkoholism. Vestluse käigus võib ka midagi lisaks "kooruda."
Igale probleemile on lahendid olemas.
Kannatlikkust ja tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet