keskendumishäire 31.01.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kahtlustan, et mul on kaasasündinud keskendumishäire. No kohe ei suuda keskenduda, tee mis tahad. Tunnen end tihti eriti saamatuna ja sellest siis depressioon ka takkapihta. Pole kunagi psühhiaatri ega psühholoogi vastuvõtul käinud ja natuke kardan ka, sest võib-olla ei saa sealt loodetud abi. Küsin, et kas üldse on mingeid efektiivseid ravimeid, mis aitaksid keskenduda?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kehalised harjutused annavad metoodika trenniks. Terves kehas tervem vaim, keskendumine. Siis saab juba ka psüühikat treenida - alul päheõppimised, siis arusaamised-mõtisklused. Minu harjutus aitab sellel teel - kõrvaldab üleliigsed pinged, aitab mõteid (psüühikat) suunata, juhtida, tugevdada.
Psühhiaater võiks anda ka aktiveerivat AD -d, Fluanxoli, näiteks. Seda võetakse hommikul 1 (2) tabletti. Psühhiaater selgitab.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet