psühhiline haigus. 18.01.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Kuidas liigitatakse inimesed kel on psühhikahäire ja kel vaimupuue.Mis on nendel vahet. Mis on tunnuseks ,et inimene on just vaimupuudega.
ootan vastust.Üks neiu

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psüühikahäired võime piltlikut jagada kolme rühma: a) psühhootilised häired, b) neurootilised häired, c) vaimse arengu ja taandarengu häired.
Esimene rühm on see, mida tavaliselt vaimuhaiguseks peetakse, "keerab veidi ära" ja vajab psühhiaatri abi.
Teine rühm on selline, mida leidub elanike hulgas 101% ehk seda jätkub kõigile - "närvid läbi"- variandid. Seda palju koolinoortel, aga ka keskealistel, parteibossidel, ärimeestel, ministritel. Ministrite näod küll naeratavad, aga kuna lihtrahval hulgi riigiasjadest sõltuvaid probleeme, siis ühel õigel - Eestirahva asja ajaval ministril - peab süda valutama. Kui ei valuta, siis ajab rohkem era- , erakonna- ja/või euroasja, Eestirahva asjad talle "savi."
Kolmas rühm on kahe variandiga. Esimene on oligofreenia - vaimne areng on aeglustunud ja kui ei ravi, kui ei harjuta, kui ei paranda, siis jääbki psüühika ala-arenenuks. Teine rühm on dementsia ehk vaimsete võimete tagasilangus.
Nii a) kui ka c) rühmas võib tekkida olukord, et tehakse kindlaks vaimupuue.
Kui on probleeme, siis raviarst selgitab.
Tervislikud eluviisid on kasuks. Terves kehas terve psüühika.
Üksmeel sõpradega annab jõudu.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

mitmikisiksuse sündroom?, DID?, MPD?

Inimene tunneb aastaid, et temas on kaks hinge. Kas see on haigus, psühhiline anomaalia või midagi muud? Kas seda osatakse diagnoosida ja ravida? Kui osatakse, siis kes seda teeb?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Carl Gustav Jung avastas endas juba koolieelikuna kaks "hinge", kaks tegelast. Elas kõrge eani ja keegi teda haigeks ei pidanud.
Hea-halb Mina on meil kõigil ja seda me ju teame. Ainult see 0-punkt ...

Loe edasi

Kokku kukkumise tunne

Istun vaatan TV-d, järsku hakkab kõik ringi käima ja tekkib tunne, et kohe-kohe minestan ära, silme ees hakkab kõik ringi käima ,tavalislet sel hetkel tõusen ruttu püsti ja hakkan kõndima. See olek kestab ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Perearst ja vererõhku kontrollida - sellest algab. Kehaline aktiivsus ja siis ortostaatilised harjutused, minu harjutus. Kui asi piirdub alati TV vaatamisega, siis käiksin ka neuroloogi juures ja teeks ...

Loe edasi

aju veresoonte spasm

Kas on võimalik kuidagi uurida aju verevarustust, nii et see annaks verevarustusest erinevatel aegadel võrdleva ülevaate. Tundub, et stress ja psühhiline pinge tekitavad mul aju verevarustuse järsu halvenemise, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Stressi ja psüühilise pinge asjus saate konsulteerida (vajadusel ravida) psühhiaatri juures. Nende puhul suuri verevarustushäireid ei esine ning seda ka ei uurita.Kui kaasnevad ka mingid neuroloogilised ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: